Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowa interwencja policji uratowała kierowcę. Przeczytajcie, bo ta informacja może Wam się przydać...

11:59, 28.07.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Dyżurni policji to funkcjonariusze, których w zasadzie nie spotykamy na co dzień. Najczęściej rozmawiamy z nimi zgłaszając sprawę, czy wzywając interwencje patrolu. Często decyzje podejmowane przez nich, decydują o tym jak z szybko nadejdzie pomoc. W opisywanym przypadku musiała być natychmiast!

W ubiegłym tygodniu dyżurni policji ze Sztabu KWP w Bydgoszczy wieczorem otrzymali dramatyczny telefon. Dzwoniąca kobieta poinformowała, ze jej mąż będący kierowcą zawodowym zadzwonił do niej i zdołał przekazać, że  prawdopodobnie ma zawał serca. Niestety połączenie zostało przerwane, a ponowne próby jego nawiązania okazały się bezskuteczne. Wówczas kobieta zadzwoniła do dyżurnych policji. Nie było czasu do stracenia, trzeba było działać.

Policjanci nawiązali kontakt z firmą, w której jeździł kierowca. Tam uzyskali nr rejestracyjny samochodu oraz dane z GPS-u o położeniu ciężarówki. Okazało się, że auto znajduje się na terenie Luksemburga. Od razu za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, powiadomiono o sprawie służby w Luksemburgu. Jak przekazano policjantom, kierowca został znaleziony przez służby ratownicze i trafił pod opiekę lekarzy. Jego stan był stabilny, był po zabiegu. Te dobre informacje natychmiast przekazano żonie.

Nie wiemy jak to wszystko mogłoby się skończyć, gdyby nie pomoc i determinacja policjantów, którzy odebrali telefon. Lepiej nie „gdybać …”. Jedno jest pewne, ta służba na długo pozostanie w ich pamięci.

Pamiętajmy, aby nie tracić głowy i w podobnych przypadkach reagować z pomocą mundurowych...

Materiał: policja kujawsko-pomorska

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA