Zamknij
REKLAMA

Grubno w Minecrafcie. Zapraszamy na drzwi otwarte Zespołu Szkół CKZ

11:00, 01.06.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Zespół Szkół CKZ w Grubnie zaprasza na Drzwi Otwarte już 6 czerwca (sobota) o godzinie 16.00. Zwiedzanie szkoły zupełnie bezpieczne, bo w wirtualnym świecie. Nietypowa sytuacja epidemiologiczna wymaga niekonwencjonalnych rozwiązań, już wcześniej wypraktykowanych w amerykańskich szkołach, gdzie nawet rozdanie dyplomów organizowane jest w wirtualnej rzeczywistości.

Adres szkolnego serwera Minecraft zostanie podany na stronie szkoły i w mediach społecznościowych chwile przed otwarciem.

Kto wpadł na pomysł zbudowania szkoły w Grubnie w Minecrafcie?

KAMIL MARCZAK (uczeń pierwszej klasy technikum grafiki i poligrafii cyfrowej w ZS CKZ w Grubnie) Sam pomysł, aby zbudować szkołę w Minecrafcie nie jest wyjątkowy, bo już wiele zagranicznych instytucji przygotowało taką wersję dla osób, którzy nie mogą fizycznie pojawić się w budynku szkoły. Ale jeśli chodzi o Grubno, to myśl taka pojawiła się podczas dyskusji na Discordzie w grupce osób zaangażowanych w promocje szkoły. Pomysł bardzo spodobał się Dyrekcji i p. Dyrektor Żulewska wyraziła zgodę na zakup serwera Minecraft. A ja zostałem wybrany do zorganizowania zespołu
i koordynowania prac nad budynkiem i terenem przyległym.

Ile czasu Wam zajęło zrealizowanie pomysłu?

K. M. Budowaliśmy prawie codziennie w mniejszej grupie, a w końcowej fazie budowy dołączyła cała klasa i udało się skończyć szkołę i przylegający do niej teren na czas. Zaczęliśmy na początku maja, a zatem zajęło nam to równo miesiąc.

Czy to prawda, że gra Minecraft uczy?

K. M. Na pewno. I to nie jest tylko moje zdanie, bo tak się składa, że część obiektów budowaliśmy
w ramach zajęć z projektowania graficznego. Na tych lekcjach normalnie projektujemy w Photoshopie, ale ponieważ oprogramowanie i laptopy zostały w szkole, nasza nauczycielka p. Monika Ośmiałowska zaproponowała, aby wykorzystać Minecraft do nauki myślenia przestrzennego. W starszych klasach będziemy projektować i drukować obiekty 3D, więc na pewno ta umiejętność się bardzo przyda.

Czego można spodziewać się na Drzwiach Otwartych?

K. M. Przygotowaliśmy naszą wizję szkoły w Grubnie, czyli nie jest to realizacja 1:1, a raczej nasz pomysł, jak chcemy szkołę zaprezentować innym. W klasach nie ma tradycyjnych ławek, w zamian są obiekty, które symbolizują tematykę danej pracowni. Na przykład w pracowni mechatroniki można natknąć się na robota, a w sali, gdzie zazwyczaj odbywają się zajęcia z gotowania na gigantyczne pierogi, to tylko przykłady, bo co tam się pojawi ma być niespodzianką dla zwiedzających.

Jakbyś zachęcił uczniów klas ósmych do odwiedzenia wirtualnej szkoły w Grubnie?

K. M. Warto poznać naszą szkołę oczami uczniów, pofruwać nad przepięknym terenem wokół szkoły oraz podejrzeć jak sportowcy trenują na stadionie. Z tego fragmentu jestem osobiście najbardziej dumny, bo sam trenuję rzut młotem u trenera J. Kensika i od razu wiedziałem, jak stadion powinien wyglądać w wirtualnej rzeczywistości. To nie koniec atrakcji, bo wszyscy ósmoklasiści z Chełmna i okolic, którzy poznają dobrze naszą Minecraftową szkołę, będą mieli szansę na zdobycie nagród 19 czerwca. Na terenie wirtualnej szkoły ukryjemy hasła i kto pierwszy je znajdzie, zdobędzie e-kartę prezentową do Empiku wartości 100 zł i 50 zł. Sam bym chętnie wziął udział w takim konkursie, ale ja zawód już wybrałem, uczę się na kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej w Grubnie.

Więcej o Drzwiach Otwartych oraz regulamin konkursu na stronie szkoły www.grubno.pl

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA