Zamknij
REKLAMA

Pierwsza część gminnej akcja czipowania zwierząt właścicielskich została zakończona

10:35, 31.05.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Pracownicy Urzędu Gminy w Lisewie wraz z lek. wet. Panią Anną Sargalską, tech. wet. Anną Kawską i inspektor ds. ochrony zwierząt Panią Agatą Sają oraz miejscowym weterynarzem Jerzym Kukowskim odwiedzili w tym roku 8 sołectw z gminy Lisewo.

Podczas tegorocznej akcji oznakować udało się 57 psów i 4 koty. W dalszym ciągu naszym głównym zadaniem jest edukacja społeczeństwa w celu uzmysłowienia, że im mniejsza bezdomność zwierząt w gminie, tym więcej pieniędzy zostanie w naszym gminnym budżecie.

Pozytywnie zaskoczyli nas mieszkańcy Krusina i Kornatowa, którzy tłumie zgromadzili się w miejscu, gdzie odbywało się znakowanie. Kochani, jesteście wzorem dla innych sołectw!! Dziękujemy sołtysce wsi Tytlewo Pani Annie Modzelewskiej, która swoją postawą i oznakowaniem swoich dwóch psów i kota dała przykład mieszkańcom swojego sołectwa, zachęcając tym samym innych do oznakowania swoich czworonogów. Kolejny raz to podkreślamy i dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy zrozumieli, że bezdomność bierze się z domności i jednym ze sposobów jej ograniczenia jest czipowanie!!!

Na ogromne podziękowania za pomoc i zaangażowanie
w akcję zasługują:
pani doktor Anna Sargalska ,
pani doktor Anna Kawska
pani inspektor Agata Saja,
pan doktor Jerzy Kukowski,
władze Gminy Lisewo, które zabezpieczyły w tegorocznym budżecie środki na ten cel, sołtysi i sołtyski z Gminy Lisewo, którzy swoją postawą dają dobry przykład swoim mieszkańcom, wszyscy mieszkańcy, którzy świadomie podchodzą do opieki nad zwierzętami.

Roczny koszt utrzymania jednego psa w schronisku to ponad 8 tysięcy złotych i musimy zdać sobie sprawę z tego, że to są nasze pieniądze. Cieszymy się, że coraz więcej mieszkańców to dostrzega i bierze odpowiedzialność za swoje zwierzęta.

My nie odpuszczamy i walczymy dalej. Prawdopodobnie od czerwca wreszcie ruszy wyczekiwana przez wielu z Państwa akcja sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich. Śledźcie więc nasz profil i czekajcie na informacje!

Materiał: Gmina Lisewo

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA