Zamknij
REKLAMA

Żałoba w klasztorze chełmińskim. Zmarła czwarta siostra zakonna zarażona koronawirusem

12:06, 13.05.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Rzecznik Wojewody informuje, że sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim jest stabilna. Od poniedziałku mamy 577 osób zakażonych koronawirusem. Niestety dzisiejszy poranek przyniósł nam również przykre informacje, czyli o czterech zgonach na terenie naszego województwa.

Dwie kobiety w wieku 69 i 58 lat zmarły w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, Jedna kobieta (76-letnia) odeszła w Szpitalu Zakaźnym w Toruniu. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Najbardziej przykra wiadomość dotarła jednak do nas ze Szpitala Jednoimiennego Zakaźnego w Grudziądzu, który poinformował o śmierci 94-letniiej kobiety. Okazało się, że jest to zakonnica z chełmińskiego klasztoru. To już czwarta siostra ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, zatem łączymy się w smutku z całym zgromadzeniem oraz personelem pogrążonym w żałobie. 

W tej chwili w Szpitalu Jednoimiennym zakaźnym z tego ogniska przebywa obecnie 14 sióstr, ich stan zdrowotny jest średni i stabilny. Są także zakonnice w stanie dobrym, natomiast 8 sióstr i dwoje pracowników klasztoru przebywa nadal w Izolatorium w Ciechocinku. 

Mamy 282 ozdrowieńców i 38 osób zmarłych w naszym województwie.

Materiał: A.M.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

kazikkazik

0 0

... twój ból lepszy niż mój...
Każda śmierć jest smutna. 19:36, 23.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA