Z uwagi na pilną potrzebę urządzenia przeprawy w miejscowości Ustka na rzece Głównica wojska inżynieryjne przystąpiły do realizacji zadania. Powstała tymczasowa przeprawa ułatwi funkcjonowanie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce oraz oszczędzi czas dojazdu służb medycznych, straży pożarnej oraz urzędu morskiego.
Wyłączenie z użytkowania dotychczasowej przeprawy wymuszało objazd wynoszący 38km. Żołnierze 3. Batalionu Drogowo-Mosrowego /2. pułku saperów/ zbudowali stalowy most tymczasowy z konstrukcji DMS-65. W pierwszej kolejności rozebrano dotychczasową przeprawę, a następnie rozpoczęto prace montażowe.
Tymczasowa przeprawa mostowa została wykonana w technologii nasuwu podłużnego.Zadanie realizowało 14 żołnierzy oraz 5 jednostek sprzętowych.Realizacja zadania była kolejną okazją do potwierdzenia umiejętności żołnierzy w budowie obiektów inżynieryjnych. W bieżącym roku jest to już druga przeprawa urządzona przez 3. Batalion Drogowo-Mostowy, a kolejne czekają na realizację w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa.
Materiał: 3BDM