Zamknij
REKLAMA

Symboliczne pożegnanie ks. Adama Ceynowy przez Marszałka Piotra Całbeckiego

21:17, 25.03.2020 |
REKLAMA
Skomentuj

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki zamieścił na swoim FB kilka pięknych słów pożegnania skierowanych pod adresem śp. ks. Adama Ceynowy - Proboszcza chełmińskiej FARY.

Modlitwa, ciepłe wspomnienie i to symboliczne serce, które rozpaliliśmy dziś na chełmińskim rynku…W tych trudnych czasach to jedyny sposób, by wyrazić naszą wdzięczność i pożegnać się z Tobą. Dziękuję Ci, księże Adamie, za Twoje życie i dobro, którymi dzieliłeś się z innymi.

W przed Ratuszem zapłonęło serce ułożone ze zniczy dla wyjątkowego Kapłana.

Dzisiaj o godz. 21:00 w oknach wielu chełmińskich domów można było zauważyć zapalone z myślą o Zmarłym świece. Parafianie odmawiali modlitwę w intencji Proboszcza - w tym samym czasie, kiedy na Jasnej Górze odprawiany był Apel Jasnogórski, uroczysta modlitwa do Matki Bożej, tak bliskiej ks. Ceynowie. W ten symboliczny sposób mieszkańcy Chełmna godnie pożegnali Kapłana, który był nie tylko dobrym człowiekiem, ale dla wielu także przewodnikiem i opiekunem duchowym.

Ze względu na zakaz zgromadzeń w kościele oraz obostrzenia związane z odprawianiem Mszy św. był to jedyny sposób podziękowania za lata troski o miejscowych parafian.

 

 

Ks. kan. Adam Ceynowa (1965-2020)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MARGARITAMARGARITA

2 0

SPOCZYWAJ W POKOJU....❤️❤️❤️❤️ 21:38, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone