Zamknij
REKLAMA

Trwa zbiórka na respiratory dla szpitali. W dobę uzbierali na dwa

17.32, 23.03.2020 Aktualizacja: 18.32, 23.03.2020
Skomentuj
REKLAMA

Śmiałym marzeniem organizatorów akcji jest uzbieranie pieniędzy na 20 respiratorów dla polskich szpitali – każdy po 105 tys. zł. Po pierwszej dobie wygląda na to, że uda się to osiągnąć w tydzień.

Akcja ruszyła w niedzielę 22 marca. Jej organizatorzy - Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz Fundacja SMS z Nieba zapewniają, że całość zebranych pieniędzy będzie przeznaczona na zakup respiratorów i przekazana szpitalom. Pierwszy trafi do szpitala w Koszalinie, drugi w Szczecinie.

- Podczas spotkania z ks. Tomaszem Roda, dyrektorem diecezjalnej Caritas stwierdziliśmy, że w sytuacji pandemii nie możemy siedzieć z założonymi rękami a ks. bp Dajczak zachęcił do podjęcia wspólnego działania. Tak powstała idea akcji – mówi w rozmowie z portalem Świecie24 ks. Rafał Jarosiewicz, prezes Fundacji SMS z Nieba.

Zanurzeni w miłości

Akcja jest skierowana do wszystkich Polaków i w pierwszej dobie jej trwania rozlała się po całym kraju, głównie przez media społecznościowe. Wczoraj w kilka godzin udało się uzbierać pieniądze na pierwszy respirator, którego koszt wynosi 105 tys. zł. Dziś już trwa zbiórka na trzecie urządzenie.

- Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni z tego powodu, że Polacy tak mocno odpowiadają na nasze wezwanie mówi ks. Jarosiewicz. - Miłość rodzi miłość. Ludzie się jednoczą ponad podziałami, ponad organizacjami, ponad strukturami. Z księdzem dyrektorem Caritas podjęliśmy decyzję, że każdą wpłatę przekazujemy na ten cel, a cała obsługa, wszystkie rzeczy związane z tą inicjatywą, wszelkie koszty bierzemy na siebie. Myślę, że tego też powodu ta inicjatywa cieszy się tak ogromnym sukcesem. Ludzie widząc, że bardzo konkretnie to realizujemy, chcą się podzielić – dodaje.

A podzielić można się finansowo, można modlitwą, czy choćby udostępnianiem informacji o tej inicjatywie. Ks. Jarosiewicz zachęca każdego aby postawić sobie pytanie: „Co ja mogę zrobić z miłości w obliczu tego koronawirusa, co mogę zrobić tam gdzie jestem?”

Jak można włączyć się do akcji?

Na stronie inicjatywy: www.zanurzeniwmilosci.pl można dokonywać wpłat i śledzić postęp zbiórki. W ciągu zaledwie jednej doby udało się uzbierać już ponad 220 tys. złotych.
Wpłat można dokonywać za pomocą zamieszczonych na stronie formularzy szybkich płatności lub tradycyjnym przelewem. Widać, że organizatorom zależy na zaangażowanie każdego – można wpłacić nawet 5 zł.

- Większość wpłat to są wpłaty od zwykłych ludzi po 100 – 200 zł, czasem tysiąc złotych. Niewiele jest takich np. po 5 tysięcy. To pokazuje jak ogromny zasięg jest tej inicjatywy – komentuje ks. Jarosiewicz.

Dane do wpłat:

konto do wpłat:60 1020 2791 0000 7002 0234 4976

tytuł wpłaty: RESPIRATORY

odbiorca:Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
Biskupa Czesława Domina 8
75-061 Koszalin

materiał partnera: Krzysztof Nowicki

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AktywnyAktywny

2 2

Od respiartorow jest Państwo. Ale pewnie lepiej puścić 2 mld. na TVP. Zawsze będzie reklama i propaganda. Czeka. Na hejtu:) 21:32, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%