Zamknij
REKLAMA

Zmarł Adam Ceynowa: Proboszcz parafii WNMP - FARA w Chełmnie

11:22, 23.03.2020 | J.P
Skomentuj
REKLAMA

Z przykrością zawiadamiamy, że dziś w nocy w chełmińskim szpitalu zmarł  Proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Fara w Chełmnie ks. kanonik mgr Adam Krzysztof Ceynowa. 

Kuria Diecezjalna Toruńska informuje, że dnia 23 marca 2020 r. zmarł w 55 roku życia i 30 roku kapłaństwa śp. ks. kan. Adam Ceynowa, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chełmnie, diecezjalny moderator wspólnoty Żywego Różańca.

Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Wiesława Śmigla zostanie odprawiona w środę, 25 marca o godz. 11.00 w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chełmnie, z uwagi na zagrożenie epidemiczne – wyłącznie w gronie najbliższej rodziny.

Pochówek odbędzie się w czwartek, 26 marca o godz. 13.00 w Pucku.

W związku z obowiązującymi przepisami, księża - oprócz duszpasterzy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Chełmnie - proszeni są o odprawienie Mszy św. za zmarłego kapłana w swoich parafiach.

Polecajmy śp. ks. kan. Adama Ceynowę Bożemu Miłosierdziu.

Adam Krzysztof Ceynowa:

Urodzony 13 listopada 1965 roku w Pucku
wyświęcony 27 maja 1990 roku w Pelplinie
proboszcz parafii farnej - od 1 sierpnia 2015
dziekan dekanatu chełmińskiego
ojciec duchowny kapłanów diecezji toruńskiej
kanonik honorowy Kapituły Katedralnej Toruńskiej

Przypominamy wywiad przeprowadzony z Proboszczem, który ukazał się na portalu "e-chelmno" pt. "Robię co do mnie należy" 

 

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

romtasromtas

1 0

Serdecznie współczujemy rodzinie Ks. Kanonika. Znaliśmy Mamę i Ojca.Stanisława i Roman Grabow😥scy.
13:12, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PawelPawel

5 3

Kondolencje popłyną chyba od wielu mieszkańców. Ja też się przylaczam. Już się martwimy jak będzie wyglądał pogrzeb w tych trudnych czasach. Może by się udało stworzyć w parafii transmisje mszy sw. w internecie, czy też innych nabożeństw w których nie możemy obecnie uczestniczyć. Wiele parafii idzie z duchem czasu i potrzebom trudnego czasu. Napewno są osoby które by pomogły to stworzyć. Czy też przy okazji aktywna stronę parafii do zamawiania mszy świętych . Nawet teraz na pogrzebie KS. Proboszcza zamiast kwiatów można by składać i jakoś opłacać intencje mszalne. Tylko Pan Bóg wie jak to długo potrwa a wielu ludzi czuje związek ze swoją parafia i swoimi kaplanami

17:21, 23.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PiotrPiotr

5 0

Kondolecje tak-wielkie i szczere. Uważam jednak, ze zrzucac to się powinnismy na respiratory i pomoc lekarzom. Modlić się powinnismy w zaciszu własnego serca i mieszkania. Jak nakazal Jezus.... a nad duszą Proboszcza Panie świeć... 22:08, 23.03.2020


REKLAMA