Zamknij
REKLAMA

Pędził jak wariat. Uchwycił go wideorejestrator Grupy SPEED

09:26, 23.02.2020 |
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z jego przejawów jest lekceważące łamanie przepisów, przekraczanie prędkości i wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych. W ubiegły weekend kamera wideorejestratora grupy SPEED nagrała nieodpowiedzialnych kierowców.

Grupy "SPEED" działają w całym kraju od  lipca tego roku. Do służby kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W ubiegły weekend kamera zainstalowana w radiowozie zarejestrowała nieodpowiedzialne zachowania kierowców autobusu i samochodu osobowego. W pierwszym przypadku kierujący autokarem został ukarany dwustuzłotowym mandatem i pięcioma punktami za wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej! W drugim przypadku kierujący osobowym bmw pędził autostradą z prędkością 197 km/h. W tym miejscu obowiązywało ograniczenie do 140 km/h. Kierowca został ukarany pięćsetzłotowym mandatem i dziesięcioma punktami. 

Apelujemy o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę!

Materiał: Policja Kujawsko-Pomorska

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

WojtekWojtek

1 4

A to było chociaż gdzieś u nas? Jeśli nie to po jakiego grzyba nam ta informacja. 16:40, 23.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone