Zamknij
REKLAMA

Policjanci odkryli trzy nowe niezgodności we wskazaniach liczników

12:06, 17.02.2020 |
REKLAMA
Skomentuj

Przypominamy, że od początku roku policjanci korzystają z nowych uprawnień. Oznacza to, że podczas kontroli drogowej mundurowi spisują stan licznika w pojazdach i sprawdzają, czy nie został on cofnięty. W przeciągu ostatnich kilku dni ujawniono 3 tego typu niezgodności.
 
Przypominamy, że od 01 stycznia 2020 r. policjanci korzystają z nowych uprawnień związanych z nowelizacją przepisów. Oznacza to, że podczas kontroli drogowej mundurowi sprawdzają i spisują wskazania drogomierza, które przesyłają do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Stamtąd uzyskują informację o tym jaki był stan licznika podczas ostatniego badania technicznego.

W sobotę (15.02.2020) na terenie powiatu chełmińskiego policjanci ujawnili dwa przypadki tego typu niezgodności. W każdym z nich odczytywana przez mundurowych wartość była niższa niż ta, którą wskazywał drogomierz podczas ostatniego badania technicznego. Pierwsza nieprawidłowość ujawniona została przed godz. 12.00 w trakcie kontroli samochodu marki Rover, natomiast druga przed godz. 16.00 podczas sprawdzenia osobowego volkswagena.  Taką samą  niezgodność ujawnili mundurowi dzień wcześniej (14.02.2020) podczas sprawdzenia BMW, którego licznik wskazywał wartość niższą o ponad 14.500 tyś. km. niż podczas ostatniego badania technicznego.

W związku z powyższym, miejscowi policjanci wyjaśniają, w jaki sposób doszło do zmiany wskazań drogomierzy i kto jest za nie odpowiedzialny. Przestępstwo z art. 306a kodeksu karnego zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Materiał: KPP Chełmno

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone