Zamknij
REKLAMA

Jubileusz 100-lecia Służb Sanitarnych w kinoteatrze Rondo

15:17, 02.12.2019 |
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 2 grudnia 2019 roku w kinoteatrze Rondo odbyła się uroczystość Jubileuszu 100–lecia Służb Sanitarnych i obchody Światowego Dnia AIDS pod honorowym patronatem Starosty Chełmińskiego. Zaproszeni goście złożyli na ręce pani Mirosławy Domaradzkiej - Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chełmnie życzenia i gratulacje oraz podziękowania za współpracę i działania pracowników Inspekcji Sanitarnej na rzecz bezpieczeństwa zdrowotnego naszego powiatu.

Podczas uroczystości przedstawiono historię tworzenia się służb sanitarnych w Polsce i na terenie miasta Chełmna. Uhonorowano pamiątkowymi statuetkami byłych pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmnie. W drugiej części spotkania w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS odbył się wykład pt. „Jak ujarzmić smoka, czyli jak żyć w dobie HIV/ Aids?” wygłoszony przez p. Andrzeja Olczyka - terapeutę z Akademii Pozytywnych Zmian w Toruniu, wystąpienie p. Radosława Świerczka z Miejskiego Ośrodka Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Uzależnień i p. Pauliny Kufel z Powiatowej Komendy Policji w Chełmnie, która przedstawiła film dotyczący skutków zażywania dopalaczy.

Na zakończenie młodzież z Katolickiego LO w Chełmnie zaprezentowała pantomimę „Mur”, po czym wszyscy wyruszyli na rynek chełmiński, gdzie ułożono ze zniczy czerwoną kokardkę jako symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS.

Materiał: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chełmnie

Fot: J.P.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA