Zamknij
REKLAMA

Uroczyste otwarcie Pasażu Chełmińskiego

18:09, 28.11.2019 | J.P
Skomentuj
REKLAMA

Przez wiele miesięcy mieszkańcy Chełmna oraz powiatu chełmińskiego z niecierpliwością i zaciekawieniem spoglądali na prace budowlane, widoczne postępy na placu budowy oraz oczekiwali na otwarcie TUF Parku - obecnie Pasażu Chełmińskiego. Najbliższy tego typu obiekt znajduje się w Świeciu. Od dnia dzisiejszego nie trzeba już będzie przemieszczać się do sąsiedniego miasta, co szczególnie docenią osoby starsze oraz niezmotoryzowane. Dzisiaj obiekt został otwarty.

Pierwsi Klienci pojawili się już w okolicach godz. 9:00, natomiast symboliczne przecięcie wstęgi nastąpiło o godz. 12:00. W uroczystym powitaniu udział wzięli: 

Fabian Eryk Barbarowicz - Dyrektor Zarządzający (Główny Inwestor Pasażu Chełmińskiego)

Artur Mikiewicz - Burmistrz Miasta Chełmna

Zdzisław Gamański - Starosta Chełmiński

Na uroczystość przybyli również głowni projektanci obiektu, przedstawiciele sieci sklepów wynajmujących powierzchnie handlowe oraz mieszkańcu miasta. Nie mogło zabraknąć również pana Marka Barbarowicza, który spędzał na budowie po kilka dni w tygodniu, jako Inwestor Zastępczy oraz pani Natalii Motylewskiej - sprawującej nadzór techniczny z ramienia Inwestora. 

 

 
(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

PrzedsiębiorcaPrzedsiębiorca

32 1

Czy zamknięcia lokalnych punktów handlowych będą równie "uroczyste" 22:57, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

25 2

Wstyd i hańba pić szampana ,otwierając kolejne zagraniczne molochy,kiedy lokalny handel dogorywa.Na Grudziądzkiej i Rynku od kilku miesięcy puste lokale handlowe.Na obu targowiskach puste stoły do handlowania.Latem lokalną gastronomię ,,wyeksmitowano" na Planty,żeby Food Trucki miały gdzie stanąć.Ale fiesta,fiesta i festiwal...Dba ten nowy burmistrz o mieszkanki i mieszkańców jak żaden inny dotąd... 23:18, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniec mieszkaniec

21 1

Parking na 170 samochodów, około 80 przy Lidlu i 25 przy Tesco plus dwa światła, na których non stop są i będą postoje samochodów, bo taki ruch, ale pieszych. Smród, spaliny, smog.
Radny Mikrut i mieszkańcy os. Piłsudskiego na pewno są szczęśliwi, a najbardziej my z JP II i Polnej 41.

BTW. Byłbym zadowolony, gdyby pan Mikiewicz zgodnie ze swoimi obiecankami wyborczymi otwierał jakąś inwestycję wielomieszkaniową dla mieszkańców, a nie lansował się na prywatnych inwestycjach handlowych, bo nie za to mu płacimy.

Ktoś może rzetelnie zweryfikować informacje z Pomorskiej, jakoby w pasażu powstały jakieś nowe miejsca pracy? Czy te "Sto osób znalazło tu pracę" to ci poprzenoszeni ze swoimi sklepami z całego Chełmna? 23:47, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zawiedziona zawiedziona

9 2

BRAWO ZA NAJGORSZY PARKING NA ŚWIECIE! A i co najważniejsze... zakaz parkowania aut pracowników pod groźbą założenia szlabanu i płatnego parkingu!!! 10:33, 29.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

19 2

To miasto...umarło już wiele lat temu. Biedy,brudu, katastrofalnego stanu dróg i lokalnej sitwy, nie zmieni obraz uśmiechniętego burmistrza, otwierającego jakiś Chiński market w centrum zabytkowego miasta. To właśnie o taką "zakupową" turystykę chodziło chyba naszym władzom. Dziękujemy za poprawę warunków życia okolicznych mieszkańców... logistycznym geniuszom. 13:09, 29.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec ChełmnaMieszkaniec Chełmna

15 0

Burmistrz to widzę bardzo lubi brylować na zdjęciach i tej specjalistki od konsultacji społecznych też wszędzie pełno. Lepiej by się do roboty wzięli. 19:35, 29.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec miastaMieszkaniec miasta

9 0

Nie chce być złośliwy,ale łażenie i brylowanie to jest ich robota. Pytanie jest inne,czy wszędzie należy iść i szczerzyć ząbki? Bo ten pan burmistrz jest wszędzie.Zaliczyl nawet protest klimatyczny młodzieży. Teraz ma protestować przeciwko podwyżkom na śmieci które sam wprowadził.Ot mistrzostwo.
08:00, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Również mieszkaniecRównież mieszkaniec

0 13

Burmistrz przejął inwestycje po starej władzy więc musiał ją dokończyć, Nie kojarzę by był robiony przetarg za nowej władzy na TUF PARK. Podwyżka opłaty za śmieci jest obligatoryjna narzucona odgórnie więc samorządowcy muszą dostosować się do przepisów. Jeśli ludzie zaczęli by segregować śmieci to aż tak "dużej" podwyżki by nie było, ale i tak była. Jeśli ludzie są zbyt leniwi by segregować śmieci (i nie mówcie mi, że brak Wam wiedzy jak to robić bo info takie można zdobyć na własną rękę w kilka sekund korzystając ze smartphona) to najlepszą drogą i niestety najgorszą jest sięgnięcie do portfela. Dzięki konsultantce mamy dobrze działający przepływ informacji, publikowanie informacji w mediach społecznościowych itd, jej zakres obowiązków to oczywiście o wiele więcej niż wymienione.
Spójcie na wszystko z perspektywy a nie tylko na czubek swojego nosa. Połączcie kropki. 11:44, 01.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do równiez mieszkańcDo równiez mieszkańc

9 0

"Dobrze działający przepływ informacji" polega na wrzycaniu postów na Facebooka? Ci, którzy mają konto na tym portalu i tak byli już wcześniej zorientowani w tym, co się w mieście dzieje. A większość mieszkanek i mieszkańców nie korzysta z Facebooka, ba sporo ludzi nie korzysta z internetu, albo korzysta sporadycznie. Jak do nich urzędnicy docierają z informacjami i jak się z nimi komunikują? Bo jakoś nie zauważyłam innych metod, niż wrzucenie postów w internecie. A o spotkaniach, czy festiwalach jak mają dowiedzieć się ci nieinternetowi? 14:07, 01.12.2019


suspenssuspens

12 0

Twoja niewiedza jest porażająca.

"Burmistrz przejął inwestycje po starej władzy więc musiał ją dokończyć, Nie kojarzę by był robiony przetarg za nowej władzy na TUF PARK."
Fakt jest taki, że TUF był i jest inwestycją od początku do końca prywatną, inwestor odkupił grunty, opracował projekt, uzyskał pozwolenia i zbudował. Wystarczy zapytać, poczytać.
Ktoś tu napisał prawdę, burmistrz słaby, niedotrzymujący obietnic, ale lanser. Do wszystkiego się przypina. A jego koleżanka, o której niżej robi fotki i wrzuca na różne portale.

Druga bzdura to "Dzięki konsultantce mamy dobrze działający przepływ informacji, publikowanie informacji w mediach społecznościowych itd, jej zakres obowiązków to oczywiście o wiele więcej niż wymienione."
Tego to nawet nie ma co komentować. 14:09, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA