Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie działań: Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

11:46, 17.11.2019 |
Skomentuj
REKLAMA

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili na drogach naszego województwa działania "NURD". Ta prowadzona cyklicznie akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bo to oni najbardziej są narażeni na utratę zdrowia czy nawet życia w konfrontacji z pojazdami mechanicznymi. Zachęcamy przy tej okazji do noszenia odblasków, zwłaszcza teraz w ten jesienno-zimowy czas.

14.11.2019 w ramach działań krajowych na terenie naszego województwa policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

W działaniach wzięło udział 330 funkcjonariuszy, którzy ujawnili 369 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych oraz 7 wykroczeń kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do pieszych i rowerzystów o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

Materiał: policja kujawsko-pomorska

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA