Zamknij
REKLAMA

Lasy Państwowe: nowe zasady sprzedaży drewna będą obowiązywać przez dwa lata

11:01, 17.11.2019 |
Skomentuj
REKLAMA

Przedsiębiorstwo poinformowało, że pierwszy etap sprzedaży na Portalu Leśno-Drzewnym rozpocznie się 6 grudnia br. i potrwa do 12 grudnia. W drugiej połowie miesiąca odbędzie się drugi etap i ok. 20 grudnia znane będą wyniki sprzedaży na rok 2020. Pierwsza z dwóch aukcji systemowych w aplikacji e-drewno ruszy po 6 stycznia 2020 roku.

- Tym razem regulujemy zasady z góry na dwa lata i ustanawiamy bardzo korzystny dla stałych odbiorców podział puli surowca między procedury sprzedaży w stosunku 80 do 20. Jest to najlepsza propozycja dla zapewnienia stabilności i rozwoju polskiego przemysłu drzewnego bez naruszania podstawowych zasad rynkowych i konkurencji - wskazał dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny.

Lasy przypomniały, że po klęsce huraganu z sierpnia 2017 w Borach Tucholskich, gdzie silny wiatr i deszcz powalił drzewa o masie ponad 8,6 mln metrów sześć. większość "poklęskowego" drewna została już zagospodarowana i zaoferowana na rynku w latach 2017-2019. W przyszłym roku planowana sprzedaż drewna ogółem wyniesie 40,3 mln metrów sześć., czyli nieco mniej niż w roku 2019 (40,4 mln metrów sześc.). W 2018 r. na rynek trafiło 44,7 mln metrów sześc. drewna.

Co roku drewno od Lasów Państwowych kupuje ok. 7 tys. krajowych firm. Od lat surowiec oferowany jest przedsiębiorcom na dwóch najważniejszych platformach internetowych: w sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym (umożliwiającej nabycie surowca klientom, którzy kupowali już wcześniej od LP) oraz na aukcjach systemowych w aplikacji e-drewno (dostępne dla wszystkich firm).

materiał partnera

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA