Zamknij
REKLAMA

Zderzenie dwóch aut na chełmińskim Rynku. Wspólna akcja służb ratunkowych...

20:36, 13.09.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

Na chełmińskim Rynku w dniu dzisiejszym doszło do  zderzenia dwóch samochodów osobowych. W pojazdach uwięzione ranne osoby.  Na miejsce przybyły chełmińskie służby ratunkowe i podjęły działania.

To jeden z elementów scenariusza pokazów, które zorganizowały wspólnie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie, Pogotowie Ratunkowe oraz  Sławomir Karnowski,  emerytowany żołnierz jednostki „GROM”.  Pokaz  współpracy służb pn. ”ZINTEGROWANE DZIAŁANIA SŁUŻB W SYTUACJACH ZAGROŻENIE ŻYCIA I ZDROWIA” zorganizowano pod patronatem Urzędu Miasta w Chełmnie. 

Licznie przybyli na miejsce uczniowie szkół byli świadkami symulacji wypadku drogowego, w tym udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej,  ratownictwa technicznego, prac służb związanych z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oraz neutralizacją wycieków płynów eksploatacyjnych.

Dodatkowo zaprezentowano  pokaz posłuszeństwa psa policyjnego oraz scenkę dotyczącą wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej. Omówiono również zagrożenia występujące w przypadku otrzymania przesyłki niewiadomego pochodzenia.

Celem całego przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz propagowanie jego zasad, jak i reagowanie w sytuacjach kryzysowych na terenach placówek oświatowych.

Za pomoc w organizacji  imprezy organizatorzy dziękują firmom "Auto-Mix", "ECKERT", „Diada”, Dyrektorowi CHDK w Chełmnie.

Materiał: PSP i J.P.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone