Zamknij
REKLAMA

Kręcimy bezpieczeństwo: akcja strażaków nad Jeziorem Starogrodzkim

15:35, 08.08.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

W dniu 08.08.2019r. nad Jeziorem Starogrodzkim wraz z Policją w ramach trwania kampanii społecznej Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego PSP „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO”, „BEZPIECZNE WAKACJE” strażacy z JRG PSP w Chełmnie uczestniczyli w instruktażu w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz pokazach sprzętu będącego na wyposażeniu JRG dla dzieci z obozu piłkarskiego „GWIAZDA STAROGRÓD”.

Chętni uczestnicy akcji mogli spróbować własnych sił przy udzielaniu pierwszej pomocy. Największe zainteresowanie czerwonym samochodem zostało wywołane wśród dzieci, które zadawały nurtujące ich pytania na temat sprzętu oraz działań PSP. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy, siadając na miejscu dowódcy, czy kierowcy samochodu pożarniczego oraz mogli podawać wodę przy użyciu prądownicy.

W okresie wakacji prowadzone są akcje prewencyjne, których celem jest rozpowszechnianie informacji o odpowiednim zachowaniu się w sytuacji zagrożenia, czy też bezpieczeństwa nad wodą.

Materiał: kpt. Tokarczyk Artur

REKLAMA

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone