Zamknij
REKLAMA

Ćwiczenia doskonalące "Las 2019" w Chełmnie. FOTOGALERIA

08:51, 30.05.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

29 maja 2019 r. w na terenie poligonu wojskowego w Chełmnie odbyły się międzypowiatowe ćwiczenia doskonalące pod kryptonimem "Las 2019", których organizatorem była KP PSP w Chełmnie. W ćwiczeniach, których celem było  prowadzenie w trudnym terenie skutecznych działań gaśniczych podczas pożarów lasów, udział wzięło 19 zastępów PSP i OSP z powiatów grudziądzkiego, tucholskiego, świeckiego oraz chełmińskiego. 

Ćwiczenia miały również na celu doskonalenie współpracy pomiędzy jednostkami PSP i OSP z sąsiadujących powiatów w zakresie wykorzystania posiadanego sprzętu, dysponowania sił i środków do działań, organizacji łączności na potrzeby działań ratowniczych, współpracy stanowisk kierowania. Dodatkowo sprawdzono procedury postępowania podczas pożarów terenów leśnych, w tym współpracy ze służbą leśną oraz Policją. Zadaniem zastępów było ugaszenie pożaru poszycia leśnego z wykorzystaniem dostępnego sprzętu oraz budowa zaopatrzenia wodnego z wykorzystaniem pojazdów pożarniczych, motopomp i zbiorników wodnych.

Na kończącym ćwiczenia podsumowaniu Komendant Powiatowy PSP w Chełmnie st.bryg. Karol Utrata podziękował przybyłym zastępom za prawidłowe wykonanie założeń do ćwiczeń i zaprosił na strażacki poczęstunek.  Łącznie w ćwiczeniach udział wzięło 105 strażaków.  

Materiał: PSP

Foto: J.P.-- 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone