Zamknij
REKLAMA

Aktywni Seniorzy z Chełmna: warsztaty zdrowego trybu życia i rękodzielnicze

14:47, 21.05.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmnie realizuje projekt dofinansowane ze środków EFS w ramach RLKS pod nazwą „Aktywni Seniorzy”. Celem głównym projektu jest zwiększenie aktywności społecznej osób powyżej 60 r. życia z miasta Chełmna.

Jest on zgodny z przedsięwzięciami i działaniami z LSR na lata 2016-2023 dla LGD Chełmno.

Cele szczegółowe:

1. Motywowanie do prowadzenia zdrowego stylu życia - osoby w wieku 60 + powinny zdawać sobie sprawę, że ich organizm wraz z wiekiem jest bardziej narażony na różne choroby. Dlatego konieczne jest propagowanie, pokazywanie jak dbać o ciało oraz zachęcanie do prowadzenia aktywnego trybu życia po to aby długo i dobrze funkcjonować bez pomocy innych. Seniorzy będą uczestniczyć w warsztatach na temat zdrowego trybu życia prowadzone przez dietetyka.

2. Umożliwienie rozwijania własnych pasji , umiejętności i talentu. Poprzez realizacje projektu chcemy wskazać, że wiek 60+ to właśnie ten czas na realizację swoich marzeń, rozwijanie talentów i pasji, nawiązanie nowych znajomości. Warsztaty rękodzielnictwa pozwolą na wykorzystanie potencjału, zdolności i chęci seniorów

3. Integracja kulturalna i społeczna. Większość społeczeństwa w tym wieku wycofuje się z czynnego życia społecznego, ogranicza kontakt ze środowiskiem lokalnym, nie korzysta z oferowanych dóbr kultury, nie posiadają wiedzy nt. instytucji skupiających osoby wieku 60+ i proponujących działania na ich rzecz w celu aktywizacji. Duża część mieszkańców miasta prowadzi bierny tryb życia. Wynika to z braku wiedzy nt. możliwości i oferty, brakuje im także wiary we własne możliwości i lepszej perspektywy. Spotkania w grupie rówieśniczej, udział w wydarzeniach kulturalnych wpłynie na poprawę życia tej grupy.

W dniu 16.05 2019r odbyły się pierwsze warsztaty na temat zdrowego trybu życia prowadzone przez doświadczoną dietetyczkę p. Renatę Nowakowską, natomiast w dniu 20.05.2019r odbyły się pierwsze warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez p. Katarzynę Petr.

Frekwencja na zajęciach była 100 % jak widać na załączonych zdjęciach

Materiał: Liliana Maciejewska

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone