Zamknij
REKLAMA

Tradycyjne święcenie pokarmów na chełmińskim Rynku

15:13, 20.04.2019 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

Trwają ostatnie przygotowania do Wielkanocy. Dziś (20.04.) mieszkańcy Chełmna ruszyli z koszyczkami na Rynek, aby poświęcić pokarmy na świąteczny stół. Tradycyjnie można było również skorzystać z takiej okazji w kościołach parafialnych.

Ozdobne kosze wypełnione malowanymi jajkami, wędlinami, chlebem, ciastem i różnymi smakołykami zostały przed Ratuszem poświęcone przez proboszcza parafii farnej, który waz z wiernymi odmówił modlitwę. Na uroczystość przybyła tak liczna grupa wiernych, że trzeba było dostawiać stoły. Wszyscy z radością uczą swoje dzieci tej pięknej tradycji. 

W liturgii Triduum Paschalnego Wielka Sobota jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Właśnie dlatego wielu chełmnian udaje się do kościołów także na adorację Najświętszego Sakramentu przy Grobach Pańskich. 

W kościele katolickim w Wielką Sobotę, podobnie jak w Wielki Piątek, nie są odprawiane msze święte. Dopiero wieczorem (po zmroku, który kończy Wielką Sobotę) w świątyniach będą odprawiane msze Wigilii Paschalnej, które są już oficjalnymi obchodami Niedzieli Wielkanocnej.

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone