Zamknij
REKLAMA

Medale i wyróżnienia Prezydenta dla Jubilatów z długoletnim stażem małżeńskim

21:38, 19.04.2019 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

19 kwietnia kolejne dwie wyjątkowe pary z Chełmna zostały wyróżnione medalem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za długoletnie, wzorowe pożycie małżeńskie. Specjalne podziękowania od Burmistrza otrzymali: Anna i Ryszard Sadowczyk, którzy obchodzą Złote Gody oraz Janina i Henryk Kowalkowscy z 70-letnim stażem małżeńskim.

Drodzy Jubilaci, szanowni Państwo! Z okazji tej doniosłej uroczystości złotego jubileuszu gratuluję Jubilatom, którzy tak wiele lat dzielą wspólnie troski i radości życia dla dobra rodziny i wychowania dzieci na prawych obywateli naszej Ojczyzny - mówił Artur Mikiewicz. Dzisiejsza rocznica to świadectwo zgody i miłości małżeńskiej. Przykład i wzór dla tych wszystkich, którzy decydują się wiązać węzłem małżeńskim.

Trwałość pożycia małżeńskiego i pielęgnowanie fundamentalnych wartości w rodzinie założonej przed pół wiekiem docenione zostało przez nasze Państwo. Tym bardziej wzruszający jest jubileusz 70-lecia wspólnego życia drugiej pary.

Przypominamy, że wniosek o przyznanie medalu Prezydenta jest przyjmowany na życzenie rodziny danej pary małżeńskiej. Jest to procedura urzędowa, a małżonkowie nie mogą być karani i muszą mieć nieposzlakowaną opinię. Trzeba czekać kilka miesięcy (nawet do pół roku) na akceptację Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, a następnie kancelarii Prezydenta RP.

Państwu Sadowczykom oraz Kowalkowskim życzymy jeszcze wielu wspólnych, szczęśliwych lat w zdrowiu i składamy serdeczne gratulacje.

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone