Zamknij
REKLAMA

Ruszyła budowa ronda w Przechowie. Szykują się duże utrudnienia

10:59, 12.04.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

Roboty ziemne, stawianie oznakowania, pomiary geodetów – to tylko wstęp do tego, co będzie się działo w weekend. A po niedzieli cały ruch z wiaduktu zostanie puszczony dołem – przez Przechowo.

Ta zmiana to konieczność. W przyszłym tygodniu ma się rozpocząć rozbiórka estakady, która jest już w bardzo złym stanie. W jej miejscu powstanie nowy, poszerzony 270-metrowy wiadukt. To jeden z elementów przebudowy odcinka drogi krajowej nr 91 Tuchola – Świecie. Planowane jest jeszcze wybudowanie dróg dojazdowych, budowa podziemnego przejścia dla pieszych, czy ustawienie ekranów akustycznych.

W związku ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu w Przechowie pojawi się ogromna ilość pojazdów, a to zakorkuje tę część miasta. Rozładować sytuację ma zbudowanie tymczasowego ronda, ale i tak należy się spodziewać bardzo dużych utrudnień.

- Po zorganizowaniu objazdu wykonawca przystąpi do rozbiórki estakady, co nastąpi około 17 kwietnia br. - informuje Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Ten termin może ulec nieznacznemu przesunięciu.

Dodatkowo,  w czasie rozbiórki wiaduktu, ruch na ulicy Bydgoskiej będzie okresowo ograniczony do jednego pasa. W newralgicznych momentach ruch będzie wstrzymany. Na razie nie znane są szczegółowe rozwiązania.

Dobrą wiadomością jest to, że w przyszłym roku zamiast ronda tymczasowego na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Chełmińskiej, Tucholskiej i Bydgoskiej ma zostać zbudowane rondo na stałe. Takie są plany i decyzje władz powiatu świeckiego.

W czasie weekendu ekipy drogowców będą kłaść asfaltową nawierzchnię na budowanym rondzie.

(Krzysztof Nowicki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone