Zamknij
REKLAMA

Relacja z koncetu Meskiego Kwartetu Wokalnego "ACCORD"

11:42, 10.03.2019 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

Bardzo trudno jest śpiewać a cappella w taki sposób, aby zachwycić pupbliczność. I sztuką jest zatrzymać uwagę słuchaczy na występie bez podkładu muzycznego. Udało się to artystom znanym z programu Must Be The Music, którzy 9 marca wystąpili w kinoteatrze Rondo. Grupa ACCORD skradła serca melomanów i miłośników wokalistyki na tyle, że występ zakończył się owacjami na stojąco. 

MĘSKI KWARTET WOKALNY składa się z czwórki śpiewaków i jest na najlepszej drodze, aby podbić świat. 

Grupa powstała w 1998 roku – stworzyli ją absolwenci Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Tarnopolu, którzy w swoim życiu łączą edukację z twórczością muzyczną. W okresie swojej działalności zespół zdobył przychylność i uznanie ukraińskiej i europejskiej publiczności . W roku 2004 uzyskał stał się solistycznym zespołem wokalnym Tarnopolskiej Filharmonii Obwodowej. Kwartet wokalny “Akord” śpiewa w stylu “ A Cappella”. Repertuar grupy liczy około 200 dzieł, na który składają się ukraińskie pieśni ludowe, pieśni narodów świata, dzieła muzyki klasycznej a także muzyka duchowna.

Artyści Grupy ACCORD to:

Włodzimierz Futorski – tenor I

Włodzimierz Gapij – tenor II

Jarosław Jakymczuk – baryton

Andrij Zatoński – bas

Kierownikiem artystycznym zespołu jest zasłużony artysta Ukrainy, docent Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Tarnopolu – Jewgen Guńko, wymagający interpretator i aranżer miniatury wokalnej.

To był wspaniały koncert!

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone