Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie to placówka, która oferuje szeroki wachlarz możliwości wszechstronnego rozwoju dla młodzieży. Wybór zawodu wbrew pozorom wcale nie jest taki łatwy i niejednokrotnie decyduje o przyszłym życiu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi – zorganizowano „Spotkanie z ciekawymi zawodami”. Zainteresowanie jest tak duże, że imprezę trzeba było rozłożyć na 2 dni tj. 7-8.03. Do Grubna przyjechali uczniowie z wielu okolicznych miejscowości naszego powiatu, a przywitała ich pani dyrektor Dorota Żulewska.
Młodzież ukierunkowana swoimi zainteresowaniami oraz chęcią poznania nowych, ciekawych zawodów mogła się z nimi zapoznać podczas warsztatów:
-technik architektury krajobrazu
-technik rolnik
-mechanik, operator pojazdów i maszyn rolniczych
-technik hotelarstwa
-technik mechatronik / operator obrabiarek skrawających
-technik urządzeń i systemów energii odnawialnej
-technik żywienia i usług gastronomicznych / kucharz / cukiernik
-technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki: technik mechatronik, technik architektury krajobrazu oraz technik urządzeń i systemów energii odnawialnej. W trakcje spotkania można było również zasięgnąć porady i uzyskać pomoc od osób zajmujących się doradztwem zawodowym. Impreza przebiegała pod hasłem: Wybierz Grubno – będziesz wielki!
1 0
O której jutro zaczyna się dzień z zawodami?
0 0
Rozpoczęcie godzina 9:00
0 0
Czy można przyjechać indywidualnie? Czy tylko z grupą z szkoły?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz