Zamknij
REKLAMA

Wypadek na autostradzie A1. Dziewczynka w ciężkim stanie...

11:23, 08.02.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

W dniu 7 lutego 2019 roku około godziny 4.20 na autostradzie A1 na wysokości węzła Lisewo (113 km) w stronę Łodzi kierująca pojazdem marki Citroen z nieznanych na chwilę obecną przyczyn uderzyła w narożnik naczepy pojazdu ciężarowego, następnie w bariery energochłonne oddzielające pasy ruchu. W pojeździe Citroen podróżowały dwie osoby, matka wraz z 10-cio letnią córką.

Osoby te zostały zabrane do szpitala w Grudziądzu. Lekarze określają stan 10–cio latki jako ciężki. Kierująca natomiast nie odniosła obrażeń. Ruch odbywał się w taki sposób, że kierujący jadący w stronę Łodzi zjeżdżali z autostrady na węźle Lisewo, następnie przed bramkami opłat zawracali i ponownie wjeżdżali na autostradę w stronę Łodzi.

Na miejscu zdarzenia zastano wypadek samochodu osobowego z ciężąrowym. Ruch drogowy odbywał się jednym pasem autostrady. - mówi dużyrny PSP Chełmno - Zabezpieczono miejsce zdarzenia, w wyniku rozpoznania ustalono, że osoby poszkodowane z samochodu osobowego - to kobieta i dziecko. Informację uzyskano od pracownika obsługi autostrady. Szczegóły na temat stanu zdrowia poszkodowanego dziecka nie są nam znane.

W toku dalszego postępowania ustalono, że osoby poszkodowane zostały wyciągnięte z auta przez osoby postronne i przewiezione samochodem do pobliskiego miejsca poboru opłat. Stamtąd zabrał je Zespół Ratownictwa Medycznego. Cała sytuacja miała miejsce około 30 minut przed przybyciem zastępu straży pożarnej, ponieważ zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 5:03, zatem kiedy strażacy przybyli na miejsce wypadku, to już osób poszkodowanych tam nie było. Usyskały już pomoc i zostały przewiezione do szpitala. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Strażacy usunęli z miejsca zdarzenia plamy powstałe na jezdni, pojazdy zostały zabezpieczone oraz przekazane właścicielom i zakończono działania.

---------------------------------

W dniu 6 lutego 2019 roku około godziny 17.00 w miejscowości Unisław został zatrzymany do kontroli drogowej kierujący pojazdem Mitsubishi mężczyzna lat 45 z powiatu chełmińskiego, u którego stwierdzono stan po użyciu alkoholu. Wyniki badań 0,13 mg/l i 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazdu nie zabezpieczano, kierowca po czynnościach został zwolniony. Czynności w sprawie o wykroczenie prowadzi KPP Chełmno.

 

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

MMMMMM

0 0

Kierującą do *%#)!& na co najmniej 15 lat!!! 16:01, 08.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomekTomek

0 0

Czy wiadomo co z dzieckiem? Żyje? 16:10, 08.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone