Zamknij
REKLAMA

Dwa wypadki w czasie weekendu. Co się działo?

11:28, 04.02.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

Miniony weekend był dla strażaków w miarę spokojny, jednak zdarzyło się kilka interwencji. 02.02.2019 o godz. 15:35 w miejscowości Klamry, gm. Chełmno paliła się sadza w kominie budynku jednorodzinnego. Powstało duże zadymienie w pomieszczeniu mieszkalnym. Mieszkańcy znajdowali się poza budynkiem. Właściciel poprzez odcięcie dopływu powietrza zgasił pożar sadzy. Nie było dodatkowych zagrożeń.

Zabezpieczono miejsce akcji. Ratownicy w sprzęcie ODO wygasili palenisko w piecu kaflowym i przewietrzyli pomieszczenia mieszkalne. Kamerą termowizyjną sprawdzono miejsce powstania pożaru. Detektorem wielogazowym sprawdzono pomieszczenia mieszkalne. Zalecono nie korzystanie z instalacji kominowej do czasu odbioru przez kominiarza. Miejsce działania przekazano właścicielowi. Zakończono działania. 

03.02.2019 o godz. 19:48 na autostradzie A1 w miejscowości Malankowo samochód osobowy Opel Vectra uderzył w bariery rozdzielające jezdnię na 110 km autostrady A1. Osoby podróżujące (troje dorosłych i dwoje dzieci) było poza pojazdem, pod opieką ZRM. Obsługa autostrady znajdowała się na miejscu zdarzenia. Ruch odbywał się jednym pasem. 

Zabezpieczono i oświetlono miejsce wypadku. Odłączono akumulator w pojeździe. Na miejsce dotarł patrol Policji. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyto pojazd z bariery ochronnej. Lekarz po przebadaniu kierowcy i pasażerów pozostawił ich na miejscu zdarzenia. Samochód, który przekazano kierowcy, zabrała laweta. Przywrócono ruch na drodze i zakończono działania.

W niedzielę o godz. 22:58 w Lisewie ciągnik siodłowy SCANIA z naczepą uderzył w liny oddzielające pasy ruchu na autostradzie i ekrany dźwiękochłonne  (114km w kierunku Łodzi).  Ruch został całkowicie zablokowany - samochód wraz z naczepą blokował dwa pasy ruchu. Na miejscu ZRM wykonało badanie kierowcy. Przy wypadku była także OSP Lisewo i patrol Policji oraz służba obsługi autostrady. Nie było dodatkowych zagrożeń.

Oświetlono miejsce zdarzenia,  zamknięto ruch na autostradzie z powodu stojącego ciągnika siodłowego wraz z naczepą na pasie w kierunku Łodzi, obsługa autostrady wyznaczyła objazd przez Lisewo. Kierowcy udzielono wsparcia psychicznego, przeprowadzono wywiad, badanie urazowe oraz opatrzono rany. Przekazano poszkodowanego przybyłemu na miejsce ZRM. Odłączono akumulatory, które zostały uszkodzone w wyniku uderzenia. Posypano wyciekłe płyny eksploatacyjne sorbentem, jeden ze zbiorników był uszkodzony. Zagrożenie usunięto i przekazano miejsce zdarzenia obsłudze autostrady.

Materiał: PSP Chełmno

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone