Zamknij
REKLAMA

Lech Wałęsa odwiedził dzisiaj Chełmno!

16:04, 10.01.2019 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

To było spotkanie z WYJĄTKOWYM GOŚCIEM, który jest LEGENDĄ – dzisiaj w południe Chełmno odwiedził Lech Wałęsa. Były Prezydent RP zawitał do kinoteatru Rondo na zaproszenie Dyrektora ZSO nr 2- Jacka Kordowskiego, byłego Burmistrza- Mariusza Kędzierskiego oraz Starosty Chełmińskiego- Zdzisława Gamańskiego, za wizytę po spotkaniu dziękował bohaterowi dnia również obecny Burmistrz- Artur Mikiewicz.

Noblista najpierw poświęcił chwilę czasu na briefing z dziennikarzami, a następnie rozmawiał z mieszkańcami o nurtujących sprawach dotyczących Polski. Noblista opowiadał o zmianach zachodzących w kraju, odpowiadał na zadawane mu pytania i zachęcał młodych ludzi, aby aktywnie uczestniczyli w staraniach o zachowanie wolnej, demokratycznej ojczyzny.

Film publikujemy dzięki uprzejmości MMS STUDIO.

Lech Wałęsa powiedział m.in.

Tak zmienimy Polskę! Mądrzy ludzie, małe grupy i kroczki. Samo się nie zrobi. Żeby Wam się tylko chciało chcieć, to piękną Polskę będziemy mieć. Tylko pogadamy, pójdziecie do domu i powiecie: e...., za dużo roboty. Inaczej nie wybaczą nam następne pokolenia. Powiedzą: "tato, dziadziuś - takie piękne zwycięstwo Solidarności, pokonaliście najgorszy system i otworzyliście świat, a kiedy trzeba było to zbilansować - zostawiliście to, popsuliście zwycięstwo." Bądźcie aktywni, by tak o nas nie powiedziano, to proszę Was na pięć lat o: aktywność, udział, dyskusję, trzeba lepszych ludzi wybierać - mądrzejszych, sprawdzonych. Przecież to nie może być tak, że przeskoczył przez płot i został prezydentem. Ale wtedy tak musiało być. Jak zaskoczyć komunę? Tylko w taki sposób. Ale normalnie trzeba się rozwijać i organizować. Tylko czasami są wyjątki. Teraz czas na inne myślenie, na takie jak dziś spotkania. Tu się poznajecie, tu można wyłapać ludzi. 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Władz Miasta, młodzież z chełmińskich szkół, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Klubu Seniora, którzy z zainteresowaniem słuchali wypowiedzi znanego na całym świecie WIELKIEGO CZŁOWIEKA. Prezydent - mimo niezbyt dobrego samopoczucia - był w bardzo dobrym nastroju i w sposób swojski przez godzinę dyskutował z publicznością.

Pierwotnie Lech Wałęsa miał przyjechać do Chełmna 26 listopada, ale niestety ze względów zdrowotnych odwołał wizytę. Jego dzisiejsza wizyta w mieście zakochanych wywołała spore poruszenie, a cierpliwe pozowanie z mieszkańcami do pamiątkowych zdjęć było godne pochwały. 

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone