Zamknij
REKLAMA

Taki sprzęt otrzymał chełmiński szpital dzięki darom W.O.Ś.P.

09:48, 10.01.2019 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

Każda akcja, której celem jest pomoc drugiej osobie, warta jest wsparcia. O idei oraz celu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie trzeba pisać. 27 lat GRANIA mówi samo za siebie, a rosnąca rzesza wolontariuszy i rekordowe zbiórki świadczą o społecznym poparciu i wielkim sercu dobroczyńców. 9 stycznia odwiedziliśmy chełmiński Zespół Opieki Zdrowotnej, gdzie dzięki uprzejmości personelu mogliśmy zapoznać się  ze sprzętem przekazanym placówce przez Fundację Jurka Owsiaka.

Z uśmiechem i w rzeczowy sposób o sprzęcie opowiedziała nam pani Marzenna Bagińska – kierownik opieki pielęgniarskiej na Oddziale Pediatrycznym. Dzięki dotychczasowym zbiórkom do chełmińskiego szpitala trafiły pompy strzykawkowe, aparaty EKG, łóżko elektryczne na pilota, łóżka wraz z szafkami przyłóżkowymi, pulsoksymetr, kardiomonitor, waga niemowlęca elektroniczna, ruchome stanowisko do resuscytacji noworodków „PANDA” oraz kardiomonitor, lampa do fototerapii łóżeczkowej, a także bilirubinometr. Z informacji uzyskanych od pani Izabelli Kawka wiemy, że wartość sprzętu przekazanego tylko w 2018 roku to około 126 tys. złotych, natomiast kwota jaką udało się zebrać w naszym mieście rok temu opiewała na 59 tys. złotych.

Sprzęt do chełmińskiej placówki zaczął przybywać od roku 1997, natomiast w 2018 roku na oddział dziecięcy trafił najnowszej generacji aparat EKG. Na aparacie tym można wykonywać badania nawet u noworodków oraz dzieci starszych i osób dorosłych. Cały aparat ma wielkość tabletu i jest wręcz intuicyjny w obsłudze.

Zatem drodzy Państwo – nie żałujmy grosza w najbliższą niedzielę 13.01.2019 podczas 27 Finału W.O.Ś.P, bo pomaganie ma sens, jest dziecinnie proste i przynosi efekty również w naszym mieście !!! Otwórzmy nasze serca, aby można było zakupić specjalistyczny sprzęt.

(J.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone