Zamknij
REKLAMA

Policyjne przyrządy do pomiaru prędkości.

10:22, 06.12.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych. Dzięki wysokiej jakości przyrządom kontrolno-pomiarowym, chełmińscy policjanci egzekwują przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Dlatego też, w trosce o bezpieczeństwo obywateli, chełmińscy policjanci każdego dnia egzekwują przestrzeganie przepisów drogowych. Mundurowi dysponują nowoczesnymi przyrządami kontrolno-pomiarowymi, którymi można zmierzyć prędkość ze znacznej odległości. Dzięki tej funkcji  sprawca wykroczenia, który zdejmuje „nogę z gazu” na widok policjanta nie uniknie odpowiedzialności. Tym samym nie ma możliwości, aby nagle zmniejszyć prędkość i pozostać bezkarnym. Obecnie stosowane przyrządy kontrolno-pomiarowe są bardzo dokładne. Posiadają świadectwo legalizacji, które ma prawo zobaczyć każdy kierujący zatrzymany do kontroli za nadmierną prędkość. Na uwagę zasługuje fakt, że najnowsze urządzenia nie tylko mierzą prędkość, ale rejestrują również zdjęcie pojazdu, którym porusza się sprawca wykroczenia.

Warto nadmienić, że przed przystąpieniem do pomiarów, urządzenia są odpowiednio testowane i kalibrowane tak, aby wszystko odbywało się zgodnie z instrukcją obsługi. Zauważalny jest fakt, że stosowanie tak nowoczesnych przyrządów sprawia, że kierowcy coraz rzadziej kwestionują prawidłowość ich działania.

Materiał: KPP Chełmno

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone