Zamknij
REKLAMA

25 sierpnia - Zapraszamy na Dożynki Powiatowo-Gminne w Podwiesku

11:02, 08.08.2018 | J.P
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę, 25 sierpnia w Podwiesku odbędą się tegoroczne Dożynki. W tym roku są to Dożynki Powiatowo-Gminne, zatem organizujemy je wspólnie ze Starostwem Powiatowym.
          Rozpoczną się o godz. 14.30 dziękczynną Mszą Świętą w kościele pw. Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny w Wielkich Łunawach. Po mszy nastąpi przejazd na boisko Błękitnych w Podwiesku. Tam ok. godz. 15.55 rozpocznie się druga część dożynek. Zainauguruje ją korowód uczestników dożynek, który poprowadzi zespół POMORZE od bramy pod scenę. Tam po powitaniu, tradycyjne przekazanie przez Starostów Dożynek chleba upieczonego z tegorocznych plonów gospodarzom powiatu (Staroście Chełmińskiemu) i gminy (Wójtowi), wystąpienie Starosty i Wójta oraz zaproszonych gości. Z kolei wręczone zostaną odznaczenia Zasłużony dla Rolnictwa wyróżnionym rolnikom. Ogłosimy wyniki konkursu “Piękna Zagroda 2018”,  zarówno etap powiatowy jak i gminny (nagrody podobnie jak w latach ubiegłych przygotowane są dla wszystkich uczestników konkursu, których serdecznie zapraszamy). Tradycyjnie na dożynkach przedstawimy też wyniki Konkursu Wieńców Dożynkowych: etapy powiatowy i gminny.
Po tej części zaprosimy na poczęstunek. Będzie m. in. grochówka, kiełbaski z grilla i drożdżówki. Swoje stoisko zaprezentuje LGD Vistula – Terra Culmensis.   
Ok. 17.00 wystąpi zespół Pieśni i Tańca POMORZE. W dalszej części zapraszamy na program pn. MUZYCZNE DOŻYNKI, w którym aktorzy wcielą się w postacie Maryny, Jędrusia i Danuśki by wprowadzić w nastrój biesiadnej zabawy. Znane wszystkim piosenki to tylko wstęp do dalszej, atrakcyjnej rozrywki.
Najmłodszym uczestnikom dedykujemy zabawy, konkursy i fotobudkę a w godz. od 16.00 do 20.00 bezpłatne korzystanie z DMUCHAŃCÓW.
          O godzinie 20-tej występ GWIAZDY WIECZORU - zespół ANDRE znany z takich przebojów jak Ale, Ale, Aleksandra czy Kasiu Kasieńko.  
Amatorom tańca dedykujemy zabawę, która potrwa  do 1.00 w nocy. Prezentacje najlepszych przebojów gwarantuje DJ ASIULA.

Zapraszamy i życzymy udanej zabawy.

(J.P)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone