Wiadomości

Zamknij

Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Chełmnie

. 14:16, 03.05.2026 Aktualizacja: 14:36, 03.05.2026
51 Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Chełmnie

W niedzielę, 3 maja 2026 roku, w Chełmnie odbyły się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja. W wydarzeniu udział wzięły delegacje instytucji samorządowych, organizacji społecznych oraz szkół z terenu miasta. Obchody miały uroczysty charakter i odbyły się w atmosferze podniosłego patriotyzmu.

Wydarzenie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 12:00 przy Grobie Nieznanego Żołnierza złożeniem meldunku dowódcy 3. Pułku Saperów płk Filipowi Kłobukowskiemu.

W trakcie uroczystości okolicznościowe przemówienia wygłosili:

Paweł Marwitz – Przewodniczący Rady Powiatu Chełmińskiego,

Mariusz Kędzierski – Burmistrz Miasta Chełmna.

Obaj mówcy podkreślili znaczenie Konstytucji 3 Maja jako symbolu wolności, jedności narodowej i odpowiedzialności obywatelskiej. Ich słowa stanowiły wyraz szacunku wobec historii oraz zachętę do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i obywatelskim.

Całość wydarzenia została wzbogacona przez profesjonalną oprawę wojskową przygotowaną przez żołnierzy 3. Pułku Saperów oraz występ Orkiestry Dętej ChDK, która stworzyła podniosły, a jednocześnie rodzinny klimat.

Uczestnicy wydarzenia mogli również zobaczyć pokaz musztry wojskowej w wykonaniu klas mundurowych.

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Chełmnie były ważnym spotkaniem dla lokalnej społeczności, przypominającym o wartościach, które leżą u podstaw naszej tożsamości narodowej. Wspólne świętowanie, obecność młodzieży, nauczycieli, przedstawicieli władz oraz służb mundurowych pokazały, że pamięć o historii wciąż żyje w sercach mieszkańców.

Uroczystość zakończył koncert pieśni patriotycznych Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury. 

Materiał: e-chelmno 

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (51)

mieszkaniecmieszkaniec

21 0

Odnotowałem, że nie było zasłużonego dla miasta Ch byłego ormowca. Aż dziw, że miejscowa elyta: figurant, niemota, przedstawicielstwo fundacji nie napierało na jego obecność, a tak się k* wzruszali, jak w muzeum mu wręczali papiery, tak dziękowali, selfi robili na pamiątkę. Dziwi mnie, że Kłobukowski nie podziękował oficjalnie figurantowi za oddanie Placu Wolności na wielki piękny parking dla mundurowych. Kosztem mieszkańców, kosztem zwężenia ulic. To jest patologia Kedzierski. Patologia.

14:36, 04.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

😂😂

12 0

"E... jest osobą ogólnie znaną w Chełmnie, nikomu nie trzeba go przedstawiać. Pojawia się we wszystkich inicjatywach, ale nie tylko finansowo, ale też fizycznie, osobiście tytuł zasłużony."
"Chciałabym, żeby młodzi ludzie .... wybrali przykład z takich ludzi"🤣
Źródło:https://www.facebook.com/watch/?v=1368960951653281

18:56, 04.05.2026

🫣🫣

24 0

Bardzo fajnie. Za taką uroczystość powinni podwyższyć radnym diety😄. Lanserstwo pierwsza klasa!

15:20, 04.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Marek Marek

9 0

Wszystko w tej kadencji podwyższyli: podatek gruntowy,parkingi,woda, śmieci ,a także diety i wynagrodzenia.Kasa panowie,kasa!

17:02, 05.05.2026

PawełPaweł

16 0

Przecież już sobie podnieśli 22.04.2026r. I figurantowi, a pośrednio tez klastrowi, sekretarce i skarbowej - która tak pilnuje kasy, że mamy już 11,5 miliona zadłużenia. 🤣🤣🤣A to dopiero kwiecień. 🤣🤣🤣

17:16, 04.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do Pawla Do Pawla

13 0

To są Ci specjaliści 🫣🤣

17:57, 04.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

niesamowiteniesamowite

17 0

Przez tych 2 dzbanów + 15 dzbanuszków jazda przez Chełmno jest udręką najczystszej postaci. Wszystkie ulice zastawione samochodami, Plac Wolności - kiedyś z zielenią, ławkami- dziś skład złomów na obcych rejestracjach, stoją tygodniami, teraz zwężenie Polnej, która mogłaby być po remoncie aleją spacerowo- rowerową - będzie wąskim gniotem i pamiątką po dzbanach. Malutkie rondka na Danielewskiego, na Curie Skłodowskiej, teraz na Łunawskiej/Polnej to symbol naszej głupoty, ponieważ zostali wybrani ludzie, którzy mają nas za nic. Nie liczą się z nami, maja nas gdzieś. Ten w przykrótkiej marynarce po starszym kuzynie, to od ilości spotkań z mieszkańcami to już 3 parę butów musiał kupić, tak się rozochocił. I kłamał, kłamie i będzie kłamał. Bosze, jak mi wstyd za te dzbany.

18:46, 04.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anty-PZPRAnty-PZPR

14 0

Zbliża się druga rocznica przejęcia władzy przez obecnych gospodarzy. W ramach tego polecam sprawdzić ile obietnic jest zrealizowanych😂 https://zapodaj.net/plik-PTOPSRv0gf#
Niektóre punkty do dzisiaj bawią😉

19:03, 04.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

cały figurantcały figurant

11 0

https://zapodaj.net/plik-gXNAYnDIVU

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

20:26, 04.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

🤫🤫

8 0

Dobre ;)

10:33, 05.05.2026

rrrrrr

13 0

A jednak, ormowiec się pojawił - zdjęcia 19, 27, 33 i inne. Zero wstydu.
Nepoty stawiły się w komplecie.
Ale ekypa.
Jprd

06:00, 05.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

KomunizmKomunizm

14 0

No właśnie! Kogoś mi ten typek na 33 zdjęciu przypominał… 🧐
Nasi politycy nie mają poczucia wstydu! Niby demokracja, a jednak poprzedni system w tym miasteczku nadal żywy. Z normalną opozycją, zdrowymi mediami powinno już być referendum bo Obecny wyprawia takie rzeczy które się w głowie mieszczą. Hańba!🤬

10:32, 05.05.2026

🤣🤣

10 0

Komuna rządzi. Jak macie jakiś znajomych ubeków, esbeków, ormowców lub zomowców- zgłaszajcie do Urzędu Miasta na Kędzierskiego tel. 56 677 17 38, celem uhonorowania. Może w przyszłym roku EB wystawi swój cały orszak na 3 Maja?🤣🤣🤣🤣🤣

12:55, 05.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do MarkaDo Marka

9 0

Ano podwyższyli, a miało być tak pięknie. Czy coś mylę czy co do podatków nie miało być podwyżek żeby biednym mieszkańcom żyło się lepiej ( przecież większość to emeryci) eh?!

17:33, 05.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obecny=porażkaObecny=porażka

9 0

Podatki musiały być podwyższone, bo „byłby drugi Neapol”😂. Szkoda że ten Neapol ma lepszy dostęp do wody, niż nasza społeczna metropolia😄

17:47, 05.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WyboryWybory

11 0

Dzisiaj zostało ujawnione kto zamierza startować do Rady. Można z tej informacji wyciągnąć ciekawe wnioski.
Kandydatów jest dwóch - jeden z komitetu starosty, druga z Miasta Mieszkańców. Czyli znane już partie, bez niespodzianek. Być może sami kandydaci czymś zaskoczą? Ciekawe gdzie się podziało Pch i ich kandydat? Czyżby komitet Obecnego został zjedzony, jak Kukiz15? Czyżby radni Pch przenieśli się do komitetu "Niezależnych"??? PCH to komitet przypadek - któremu naiwnie uwierzyliśmy.

P.S: Gdzie jest informacja na FB urzędu o planowanych wyborach? Przecież miało być tak transparentnie🙄. Za to jest czas na wstawianie postów o Czarnobylu i spotkaniach Teatru w szkołach. ..

18:05, 05.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wybory Wybory

11 1

Przeszłość Ch....bay

18:59, 05.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

😉😉

8 0

Obietnice też poszły bye bye😂

20:04, 05.05.2026

prawda o bezradachprawda o bezradach

15 0

Kiedyś, gdy w Chełmnie funkcjonowały jeszcze wolne dociekliwe, niezależne media i dziennikarze, to poniższe informacje byłyby powszechnie jawne i znane. Teraz niestety, trzeba samemu przeanalizować beznamiętną uchwałę bezradów, policzyć, sprawdzić. Ale warto. Warto wiedzieć, że w radzie bezradów dominuje wasalstwo i chciwość kosztem mieszkańców.

Bezrady Chełmna przegłosowali sobie 24.04.2026r. podwyżkę 🤣🤣🤣stawek swoich należnych😡😡😡 jak psu buda diet, które otrzymują za pozorowaną pracę w samorządzie😡😡😡, polegającej na służeniu nie mieszkańcom, a duetowi figurant/klaster🤣🤣🤣. Wzrosły one o średnio o 40 proc. 😡😡😡
A konkretnie:
dla niemoty z 2158,04 zł do 2821,61 (podwyżka +30,75 %)😡😡😡
dla zastępcy niemoty z 1835,94 do 2473,26 (podwyżka +34,71 %)😡😡😡
przewodniczących 6 komisji, 🤣🤣🤣 z 1417,22 zł do 2020,41 (podwyżka +42,56 %)😡😡😡
zastępców przewodniczących 6 komisji 🤣🤣🤣 z do 1288,38 zł do 1881,07 (podwyżka 46,00 %)😡😡😡
dla pozostałych radnych z 1256,17 do 1846,24 (podwyżka +46,97 %)😡😡😡
Diety radnych są zwolnione z podatku dochodowego 😡😡😡do wysokości 2 280 zł miesięcznie. Oznacza to, że jeśli dieta radnego nie przekracza tej kwoty, nie jest od niej pobierany podatek. 😡😡😡

19:05, 05.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:6
Odpowiedz

??

12 0

Ciekawe co na to MK, PM, bezrada? Oleją temat i będą udawać że "nic nie było" ? Tak samo jak media? Teraz wiemy dlaczego Komisja budżetu siedziała cicho w sprawie podwyżek. To się opłacało. CZY IM NIE WSTYD?😠

Takie wątki trzeba archiwizować i zapamiętywać. Zapewne te wpisy zaraz magicznie "poznikają" z sieci.Tak działa cenzura w tym pro-ormowskim miasteczku, gdzie zdanie mieszkańców się nie liczy..
Na marginesie - Niektóre "prawdziwe reportaże prawne" z kwietnia 24-tego magicznie poznikały z Fb😂. Zresztą tak samo poznikały te gruszki na wierzbie zwane "programem wyborczym"🤣. Wielka szkoda, że te rzeczy i tak zostały odpowiednio zarchiwizowane. W internecie nic nie ginie;)

20:17, 05.05.2026

🙂🙂

8 0

W urzędzie śmiejemy się z mema w białym zmiętolonym płaszczyku, który udaje zadowolonego, że nie wie, co o nim piszą i sądzą mieszkańcy. 🙂
Najlepszy był ubaw, jak się kapnęli o babolu, że jest z Głuszycy.🙂

20:31, 05.05.2026

Marek Marek

7 0

...i to wszystko przy zadłużeniu miasta.Rada-powstala nowa komisja-po co,dlaczego skoro te co są spotykają się bardzo rzadko np.Komisja rewizyjna prowadziła kontrolę w bibliotece 1 godzinę,a komisja budżetu spotkala się 14 razy w roku wydając same pozytywne opinie.
Komisja bezpieczeństwa dzielnie działała pod wodzą byłej pani radnej.Teraz zobaczymy!

08:44, 06.05.2026

Do 🙂Do 🙂

4 0

Może Obecny również rządzi w Głuszycy? Trzeba byłoby się zapytać mieszkańców Głuszycy, czy przypadkiem nie są modne białe płaszcze🧥😂

14:10, 06.05.2026

Do MarkaDo Marka

4 0

Teraz wiemy po co te roszady w komisjach. Nie chodziło o rozwój, tylko o zaspokojenie portfela!
Wielka szkoda!☹️

14:11, 06.05.2026

Marek Marek

0 0

Kto to jest,niemota?

14:32, 06.05.2026

sprostowaniesprostowanie

7 0

Diety do 3 000 miesięcznie są zwolnione z podatku PIT.
A więc, wszyscy w/w otrzymują podane kwoty na rękę minus składka zdrowotna na ogólnych zasadach.

19:46, 05.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

??

6 0

EkstraKasa, a mieszkańcy dostaną wysokie podatki. Żyć nie umierać😂

20:19, 05.05.2026

PietrekPietrek

8 0

To ciekawe, że mimo, że nie ma wolnych mediów, jakoś sobie radzimy i zatroskani dyskutujemy o naszym mieście. Niestety dziś bardzo, bardzo chorym. I zadłużanym, w bardzo złym stanie. Szkoda, że większość mieszkańców nie interesują się jak jest naprawdę. Na ostatnie wybory w 24 niestety udało się tylko 51 procent uprawnionych.

20:45, 05.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do PierekDo Pierek

7 0

Może skrzynknąć ludzi zacząć działać za nim będzie za późno!

21:13, 05.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PietrekPietrek

7 0

Nic nie zrobisz Kolego, nikogo nie ruszysz. Wszyscy mają to gdzieś. Nikomu się nic nie chce. Nawet jakby na wybory, jakiekolwiek i te przyszłe poszło tylko 2+15 ludzi, to są ważne. Nie ma limitu frekwencji. Totalna znieczulica. Jak zwykle pójdą seniorzy, bo maja poczucie obowiązku, zaraz po mszy. Ale im ta władza nie przeszkadza. Im jest wszystko jedno, aby tylko renta / emerytura wpłynęła na czas. Przy takim poziomie znieczulenia ci z Dworcowej 1 mogą się nieskończenie wybierać sami- bo oni pójdą zagłosować na siebie.
Największym marzeniem normalsów jest wyprowadzić się z Chełmna, gdzieś na wieś.

21:24, 05.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

ArcybiskupArcybiskup

6 0

Ważne, żeby był jakiś niezależny, młody, merytoryczny kandydat. Niestety w tym mieście nie widzę nikogo takiego. Sami starzy, co przesiedzieli w Radzie długo, a młodzi zżyci z obecnym układem. Szkoda. Za chwilę może być wszystko pozamiatane. Chełmno po zmarnowanej szansie osiądzie się wśród biedniejszych.

22:00, 05.05.2026

Społeczeństwo. Społeczeństwo.

5 0

W tych czasach trzeba patrzeć na ręce polityków, krytykować, pytać. Zwłaszcza gdy media są zależne od 7 maja 2024! Oprócz tego można liczyć na lepsze czasy, czy rozliczenia obecnej władzy, ale to są mrzonki.

22:06, 05.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

dziwne todziwne to

9 0

Jakie interesy łączą figuranta z właścicielami spółki LMB Road?
Co łączy figuranta z firmą faceta, który jest mężem pani, która świadczy wysokopłatne usługi - z wolnej ręki - na rzecz Urzędu Miasta?
Dziwnie pomija się te tematy w przestrzeni publicznej.

07:26, 06.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

8 0

W punkt!
Dlaczego UM nie promuje innych inwestycji mieszkaniowych? Tylko tą od LMB? Dlaczego przy innych inwestycjach nie widzieliśmy Obecnego i Klastrowego wbijających łopaty?
Czy sam MK kilka lat temu nie miał problemu o to, że poprzednik z klastrowym chwalą się prywatnymi inwestycjami? Hipokryzja level hard!🫣😄

14:08, 06.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

własniewłasnie

6 0

Dziwne tematy krążą wokół Kedzierskiego, jak ostry cień mgły. Już niedługo się okaże, czy za nieodpłatne promowanie prywaciarza nie dostał 50 procent upustu na mieszkanie w lawendowym polu. Taka promocja normalnie kosztowałaby kilkadziesiąt tysięcy, aby wszyscy o tym pisali i mówili. Jak kiedyś taki upust dostał niejaki obajtek na apartament, pamiętacie? Też miało sie nie wydać.... Chłop juz myśli o zabezpieczeniu wnuczek. Z tym, że twarz ma się jedną. A juz się do niej tyle przykleiło.

18:35, 06.05.2026

HikopryzjaHikopryzja

5 0

Absurdów jest znacznie więcej.
Jeśli macie konkrety to trzeba zgłosić je gdzie trzeba i już!

17:04, 06.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

przyjaźńprzyjaźń

6 0

https://ibb.co/XxgQnWBD

18:50, 06.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PapaPapa

5 0

Gdzie jesteś ten gość co miał informować o sesjach , robić skróty itp? Może jest nie potrzebny? Może ktoś z promocji powinien zadbać o przekazywanie informacji mieszkańcom?
Uwaga
Mieszkańcy Chełmna,
informuję, że na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2025 poz.1153 ze zm.)
zwołuję
XXX sesję Rady Miasta Chełmna,
która odbędzie się dnia 6 maja 2026 r, (środa) o godzinie 16.00
w sali nr 102 Urzędu Miasta Chełmna, ul. Dworcowa 1
z następującym proponowanym porządkiem obrad:
1.Otwarcie
- stwierdzenie quorum
2. Przyjęcie porządku obrad XXX sesji RM
- przegłosowanie poprawek
3. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie uchwalenia budżetu miasta na rok 2026 druk nr 1
4. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Chełmna na lata 2025-2046 druk nr 2
5. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczki długoterminowej wspierającej zieloną transformację miast w Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie 10.540.318,36 zł. druk nr 3
6. Zakończenie

19:01, 06.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

CytatCytat

7 0

W ramach tego, polecam poczytać artykuł: https://e-chelmno.pl/pl/11_wiadomosci/83951_polecamy-nowy-format-medialny---fragmenty-z-sesji-rady-miasta-.html
Zestarzało się świetnie😊

"Urząd dla mieszkańców to urząd transparentny. Startujemy z nowym formatem medialnym – fragmenty wideo z sesji Rady Miasta.

Rozumiemy, że nie każdy ma czas i możliwość śledzenia wielogodzinnych sesji na żywo, dlatego postanowiliśmy wyciągnąć najważniejsze i najciekawsze fragmenty, aby zmaksymalizować wgląd Mieszkanek i Mieszkańców w pracę aktualnej kadencji.

Będziemy informować Was o sesjach, zapraszać do oglądania na żywo oraz regularnie publikować podsumowania i skróty w przystępnej formie, dostosowanej do najnowszych trendów."
🤣🤣🤣Kolejne kłamstwo z/po kampanii wyborczej?😂 No kto by się spodziewał😄

19:34, 06.05.2026

hmhm

6 0

pamietam, że wtedy Kedzierski mówił w rolce (wtedy jeszcze coś mówił do mieszkańców), że to o połowę taniej, niż wydawał ten niedobry Mikiewicz z Murawskim na gadzinówkę. Było coś o 6 K na miesiąc, to było w połowie 2024, teraz to pewnie z 9 K, a może i 12. Hm, tak sobie pomyślałem, że dużo się nie zmieniło Kędzierski&Murawski, tylko jakość pod psem. No i tajne koszty 🤣

20:40, 06.05.2026

DługiDługi

6 0

Kolejna pożyczka? Zajrzałem w projekt, i są tam niepokojące rzeczy.
1. Pożyczka wynosi ponad 10 milionów złotych
2. Miasto zamierza spłacać tą pożyczkę przez 20 lat. A to jeszcze nie koniec zadłużania miasta🙁
3. Uzasadnienie opowiada o "zielonej transformacji miasta". Tak, to widzimy😂. Plac Wolności zaznał takiej transformacji (brawo Figurant!). JW jest dumne!
4. Kolejny punkt - transport. W uzasadnieniu czytamy "W ramach inwestycji wykonano zadania wspierające rozwój transportu zrównoważonego
i mobilności miejskiej na terenie Miasta Chełmna, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju
sieci transportu publicznego oraz priorytetem bezpiecznego ruchu pieszych i rowerzystów.
Projekt odpowiada na cele Zielonej Transformacji Miast, w szczególności: bardziej
efektywnego wykorzystania zasobów, rewitalizacji budynków i przestrzeni miejskich
...". Fajnie, może na niektórych odcinkach zaistniała lepsza infrastruktura zbiorowa, ale większość to buble urzędników. Ścieżka na Dworcowej, Biskupiej, czy słynny chodnik na Ul.Polnej - ulicy z dużym potencjałem. Te przykłady też odpowiadają "wykorzystaniu zasobów"?
5.Czy nowe miejsca parkingowe na wyżej wymienionych ulicach przeciwdziałają negatywnemu wpływu na środowisko? Odpowiedzcie sobie sami.
Reszty nie zamierzam komentować.

Podsumowanie: Projekt przedstawia pozorne działania. Na te działania jest zaciągnięta pożyczka. Na 20 lat! Bez żadnych konsultacji z mieszkańcami.

19:26, 06.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szok!Szok!

6 0

Ale prasa miałaby tematów do pisania i możliwość zarobienia. A tak jedna "gazeta" kopiuje po czasie informacje które już zostały podane i tyle. Dziwne nie szukają sensacji?

19:49, 06.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

SzkoująceSzkoujące

3 0

Nie szukają, bo media są owładnięte przez K............

14:30, 07.05.2026

??????

8 0

Zayebiście się spieszą, a wręcz przyspieszyli. Ich już nie będzie, a nasze dzieci będą spłacały w coraz wyższych podatkach. K*, jak ich pogonić?
Już nie wspomnę o zielono-niebieskiej infrastrukturze polegającej na betonowaniu miasta, stwarzanie warunków do fetoru i smrodu w mieście.
Plac Wolności miał zielony potencjał w połączeniu z Dworcową w charakterze szerokiej Alei- zniszczyli, ul. Polna miała potencjał na szeroką jasną aleję spacerowo- komunikacyjną- zniszczyli.
K*, wszystko chcą nam tu zabetonować?
Dlaczego obrońcy granic, którzy nie mieszkają tu, nie płaca podatki są przez gnomów traktowani z taką atencją?
Dlaczego nie parkują na Grubnie i nie są przywożeni do miejsca pracy autobusem, który mają?
Powiem wam, co by ich ruszyło. Tych wszystkich dzbanów i dzbaneczków. Jakby na sesję zwalili wkur*wieni mieszkańcy z protestami, z komórkami do nagrywania rolek na social media, z telewizją.
A tak, gnomy maja totalną zlewkę.
Ile jeszcze mieszkańcy zniosą?

19:57, 06.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

cuda wiankicuda wianki

5 0

Zabezpieczeniem pożyczki będzie weksel "in blanco". Fantastycznie. Jedna niespłacona w terminie rata z 78 i jesteśmy w dudzie.
Uzasadnienie do uchwały nr 3 to brednie. Nikt tego nie widział i nie zobaczy.
Odpłynęli.
Po nich choćby potop.
Wstęp na sesję jest wolny, każdy mieszkaniec ma prawo udziału.

20:25, 06.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marek Marek

6 0

Wszystko przy pozytywnych opiniach komisji.P.Wice to powinien cztery razy dziennie jeździć Wodna po bruku,omijać ronda na Gorczyckiegio oraz Osiedlu i sprawdzać czy w ogóle jego pupile są w pracy.

09:52, 07.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

??

5 0

Klaster jest zajęty. Pilnuje swego figuranta😄

14:29, 07.05.2026

kaszt bezradów 28 56kaszt bezradów 28 56

6 0

https://zapodaj.net/plik-SUflWwlk9L

10:09, 07.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

rocznicarocznica

5 0

Dokładnie dziś 7 maja, mija 2 rocznica zaprzysiężenia figuranta z Głuszycy i bezradów. Celem uczczenia rocznicy proponuje zbiórkę dozgonnie wdzięcznych mieszkańców na Rynku o 20.00 - ze zniczami. Ormowców, nepotów i Napory nie zapraszamy.

15:01, 07.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

AuAu

2 0

Ciekawe czy będzie rolka na temat osiągnięć? Może przedstawia największe osiągnięcie - DŁUGI.

23:06, 07.05.2026

JAJA

3 0

„<JA> nie potrzebuje tuby samorządowej”😂 🫣

23:05, 07.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%