Zamknij

Hala stalowa jako galeria handlowa

12:14, 30.05.2019 Materiał Partnera Aktualizacja: 12:15, 30.05.2019

Potencjał hal ze stali zaczyna być dostrzegany przez coraz większą liczbę inwestorów. Nie budujemy ich już tylko z myślą o przemyśle i logistyce - przedsiębiorcy wykorzystują funkcjonalność hal również m.in. w handlu. Czy galeria handlowa w budynku stalowym to dobry pomysł?

Szybka inwestycja

Postawienie nowego budynku handlowego wiąże się najczęściej z miesiącami pracy, jednak tylko przy wykorzystaniu tradycyjnego budownictwa. Murowane obiekty mają bowiem to do siebie, że wymagają czasu. Jeden etap budowy mniej, drugi więcej, ale finalnie niewielka galeria handlowa zaczyna tętnić życiem dopiero nawet po pół roku.

Hale o konstrukcji stalowej wznoszone są znacznie szybciej. Proste galerie handlowe można zbudować już w 3 tygodnie, co oznacza, że po miesiącu budynek może wypełnić się pierwszymi klientami. To naprawdę szybka inwestycja i nowoczesne podejście do handlu. W końcu sezon jest w handlu niezwykle ważny - dlaczego by nie otworzyć galerii handlowej w jego szczycie, nie martwiąc się odległymi terminami?

Hala tania i trwała

Niektórym inwestorom wydaje się, że hala o konstrukcji stalowej nie może być trwała, skoro powstaje tak szybko i jest znacznie tańsza od alternatywnych rozwiązań. To jednak mit.

Szybki czas budowy i zarazem niższa cena wynikają z rodzaju konstrukcji hali stalowej. Jej budowa odbiega bowiem od tradycyjnego budownictwa. Gdyby ją do czegoś porównać, trzeba by posłużyć się przykładem klocków. Elementy (moduły) hali łączy się ze sobą za pomocą specjalnych technologii, co zwyczajnie skraca czas budowy. I chociaż produkcja prefabrykatów nie należy do najtańszych, to stosunkowo niewielkie koszty wykonawstwa (ze względu na krótki czas pracy) przekładają się na oszczędności.

Trwałość hal stalowych zależy natomiast od staranności wykonawstwa i eksploatacji. Hale handlowe są intensywnie eksploatowane, ale paradoksalnie nie wiąże się to z dużym ryzykiem. Jest ono typowe np. przy wykorzystaniu hali w przemyśle. W handlu ryzyko szybkiego zużycia jest niewielkie. W związku z tym rodzaj eksploatacji wymaga od inwestora zadbania jedynie o podstawową konserwację budynku.

Nowoczesny design

Hale nie są już nieestetyczne i mało pomysłowe. Te stworzone z myślą o wykorzystaniu w handlu, zwłaszcza jako galerie handlowe, wyglądają naprawdę nowocześnie i gustownie. Warto jednak podkreślić, że taki efekt daje współpraca tylko z dobrymi, otwartymi na wyzwania wykonawcami. Nie każda firma jest w stanie zaprojektować efektowną halę handlową.


Jak wybrać wykonawców, którzy znają się na nowoczesnym designie dostosowanym do potrzeb galerii handlowej? Przede wszystkim sprawdź dotychczasowe realizacje danej firmy. Dobre chwalą się nimi na swoich stronach tak, jak robi to Commercecon. Warto też zwrócić uwagę na to, czy oferta obejmuje kompleksowe usługi. To gwarancja profesjonalizmu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%