Zamknij

Ubezpieczenie dla kierowcy powyżej 25-ego roku życia - jakie czynniki wpływają na składkę OC/AC?

13:25, 24.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:26, 29.04.2019
Skomentuj

Kupujesz nowy samochód i szukasz odpowiedniej dla siebie firmy ubezpieczeniowej? A może jesteś niezadowolony z dotychczasowego ubezpieczyciela i zastanawiasz się nad zmianą polisy? Jedno jest pewne — na pewno zależy Ci na znalezieniu optymalnej cenowo opcji. Dowiedz się, jakie czynniki mają decydujący wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej — i sprawdź, co możesz zrobić, by nie przepłacać.

Masz powyżej 25 lat? Nie obejmą Cię wysokie zwyżki!

Jednym z ważnych kryteriów przy ustalaniu wysokości składki ubezpieczeniowej jest wiek kierowcy. Masz szczęście! Jeśli rozpocząłeś już 26 rok życia, nie znajdujesz się w najbardziej ryzykownej grupie młodych kierowców, którzy zapłacić muszą najwięcej. Dzieje się tak, ponieważ statystyki wyraźnie wskazują na to, że wypadki często powodują niedoświadczeni lub jeżdżący brawurowo kierowcy poniżej 25 roku życia. Wciąż zapłacisz więcej niż kierowcy powyżej 40 czy 50 lat, jednak różnica w cenie nie będzie już tak znacząca.

Twoje miejsce zamieszkania ma znaczenie

Kolejnym istotnym czynnikiem, wpływającym na cenę ubezpieczenia, jest Twoje miejsce zamieszkania, które podajesz przy rejestrowaniu auta. Jeśli ta czynność jest jeszcze przed Tobą, pamiętaj — mieszkańcy dużych miast zapłacą więcej. Dlaczego? Ponieważ jest tam o wiele większy ruch, więc po prostu łatwiej o kolizję czy wypadek. Jeżeli masz możliwość podania miejsca zamieszkania znajdującego się w mniejszej miejscowości, pozwoli Ci to obniżyć cenę ubezpieczenia (sprawdź więcej sposobów na oszczędzanie tutaj: https://kioskpolis.pl/tanie-oc-ac-nasze-sprytne-sposoby/). Co ciekawe, nie bez znaczenia jest też np. Twój stan cywilny oraz to, czy posiadasz dzieci — wykazano, że osoby w związku małżeńskim oraz mające potomstwo jeżdżą mniej ryzykownie.

Jak marka i stan pojazdu wpłynie na wysokość składki?

Jeżeli jeszcze nie dokonałeś zakupu auta, a dopiero rozważasz kilka opcji, możesz zastanowić się, przy której z nich zapłacisz niższe ubezpieczenie. Wiele zależy od samej marki oraz modelu pojazdu — opłaca się wybierać popularne marki i modele, do których części są łatwo dostępne. Znaczenie ma również rodzaj nadwozia. Za coupe czy kabriolet zapłacisz dużo więcej niż za vana bądź pickupa.

Jednym z najważniejszych czynników jest pojemność silnika — im większa, tym droższe ubezpieczenie. Jeśli więc marzy Ci się szybkie auto sportowe, przygotuj się na spory wydatek. Firma ubezpieczeniowa zwraca również uwagę na rocznik oraz przebieg. Więcej kosztuje ubezpieczenie nowego auta z salonu bądź bardzo starego samochodu; cena wzrasta też wraz z przebiegiem.

Jak jeszcze możesz obniżyć cenę ubezpieczenia?

Szukasz oszczędności przy zakupie ubezpieczenia, a wykorzystałeś już wszystkie atuty związane z parametrami pojazdu i własną osobą? Możesz zdecydować się na zapłacenie składek za cały rok z góry, zamiast rozkładać płatność na raty. To prosty sposób na zaoszczędzenie sporej sumy — jednak musisz być gotowy na większy jednorazowy wydatek.

Możesz też rozejrzeć się za ofertami promocyjnymi, których naprawdę nie brakuje. Być może ubezpieczyciel proponuje atrakcyjne zniżki za korzystanie z kilku dodatkowych usług, czy też za założenie konta bankowego w konkretnym banku lub płatność kartą kredytową.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MichałMichał

0 0

Młodzi korzystają z telefonu bo to prostsze i szybsze w aplikacji Kupdirect z Google Play -skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego i bez wpisywania danych w 5 sek masz porównanie składek. Polisę na maila otrzymasz zanim minie minuta różnica w składce to czasem kilkaset złotych 15:42, 24.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%