Zamknij
REKLAMA

Ten kierowca "zdobył" aż... 55 punktów karnych! Co zrobił?

08.15, 20.09.2022 Źródło: Świętokrzyska Policja Aktualizacja: 08.29, 20.09.2022
Skomentuj Fot. Świętokrzyska Policja
REKLAMA

Nowe przepisy dotyczące mandatów i punktów karnych boleśnie na swojej skórze odczuł kierowca BMW. Za szereg wykroczeń aż 55 punktów karnych. 

W sobotę, 17 września, weszły w życie zmiany dotyczące wszystkich użytkowników dróg. Najważniejsze z nich to zmiany w punktach karnych i tzw. warunki recydywy. Boleśnie o nowych przepisach przekonał się 35-letni kierowca ze Staszowa (woj. świętokrzyskie). 

- Kierujący BMW popełnił szereg wykroczeń, a w efekcie końcowym uderzył w radiowóz - wskazują policjanci. 

Wszystko rozpoczęło się od tego, że kierowca BMW w obszarze zabudowanym, na przejściu dla pieszych wyprzedzał kilka samochodów.

- Wykonany pomiar wykazał, że kierujący niemieckim autem poruszał się z prędkością 121km/h, gdzie w tym miejscu obowiązywała przepisowa „pięćdziesiątka” - dodają mundurowi.

Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg.

-  W miejscowości Rytwiany funkcjonariusze wyprzedzili BMW, blokując mu tym samym drogę. Gdy wysiedli z radiowozu, podbiegli do drzwi kierowcy wydając polecenie wyłączenia silnika i opuszczenia pojazdu. Wówczas siedzący za kierownicą BMW mężczyzna gwałtownie ruszył w efekcie czego uderzył w radiowóz - podaje serwis policja.pl 

Mężczyzna tłumaczył się później, że zachowywał się tak w obawie przed... utratą prawa jazdy. 

35-latek aa wykroczenia, których się dopuścił ukarany został mandatami karnymi w łącznej wysokości 8200 zł. Na jego konto wpadła nie lada suma punktów karnych, bo było ich aż 55.

(Źródło: Świętokrzyska Policja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%