Zamknij
REKLAMA

Gigant wprowadza zmiany! Zapłacisz więcej i nic nie zauważysz. "Dla wygody"

12:09, 19.05.2022 | Źródło: Komorkomania.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Użytkownicy iPhonów muszą mieć się na baczności. Szykują się poważne zmiany w App Storze. Podwyższenie ceny abonamentu za odnawialne subskrypcje nie będzie wymagało akceptacji użytkownika.

Dotychczas sprawa wyglądała następująco - twórca aplikacji podniósł wysokość abonamentu, więc użytkownik był proszony o akceptację cennika. Wielu użytkowników ignorowało takie wiadomości, a to sprawiało, że usługa była wyłączana. 

Teraz Aplle zmieniło zasady i brak sprzeciwu będzie oznaczał akceptację. 

Warunki są trzy - podwyżka nie może być wyższa niż 50 proc. lub równowartość 5 dolarów miesięcznie (ewent. 50 dolarów rocznie), usługodawca może podnieść cenę tylko raz w roku, a zmiany w App Store muszą być zgodne z przepisami. 

W przypadku, kiedy zmiany byłyby inne użytkownik będzie musiał nowy cennik zaakceptować.  

Wszystko dla Twojej wygody? 

Jak poinformowała w komunikacie prasowym firma, użytkownikom do tej pory zdarzało się "przeoczyć komunikat z prośbą o akceptację nowego cennika", a to prowadziło "niezamierzonych przerw w dostarczaniu niektórych usług".

- Teraz tacy użytkownicy zamiast nieświadomie wyłączyć usługę, nieświadomie zapłacą więcej. Otwartym pozostaje pytanie, czy faktycznie jest to zmiana dobra dla nich, a nie dla przychodów Apple'a - zastanawia się serwis komorkomania.pl. 

(Źródło: Komorkomania.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%