Zamknij
REKLAMA

Nadchodzi kolejna gala UFC FN!

00:00, 29.04.2022 | materiały partnera

Na całym świecie nadchodząca gala UFC Fight Night zapowiadana jest jako pojedynek Roba Fonta z Marlonem Verą, ale dla kibiców z Polski najważniejsze będzie starcie Krzysztofa Jotko z Geraldem Meerschaertem. Co można typować w ufc zakładach bukmacherskich od Superbet?

Krzysztof Jotko

32-letni Polak w kolejnej walce będzie miał wymagającego rywala, jakim bez wątpienia jest Gerald Meerschaert. Jotko w dotychczasowej karierze stoczył 28 zawodowych walk, w których 23 razy wygrywał i zanotował 5 porażek. Rozkładając jego dokonania na czynniki pierwsze pod kątem obstawiania Superbet ufc zakładów bukmacherskich, warto zwrócić uwagę, że 16 z 23 wygranych, czyli aż 70% miało miejsce przez decyzję. Polak raczej nie może pochwalić się nokautującym ciosem, chociaż 6 razy udało mu się zwyciężyć przez KO/TKO. Jotko tylko raz w swojej całej karierze wygrał walkę przez poddanie, więc widać, że nie jest to jego ulubiona płaszczyzna i nie powinien szukać swojej szansy na wygraną z Holendrem w parterze.

Jak układały się jego porażki? Tutaj podział jest stosunkowo równy, ponieważ Polak 5 razy wychodził z oktagonu pokonany, 2 razy przez decyzję, 2 razy przez KO/TKO i raz został poddany. Co ciekawe, 2 z 3 ostatnich przegranych, to właśnie KO/TKO.

Statystyki – Krzysztof Jotko:

 • Polak większość walk wygrał przez decyzję sędziów.
 • Jotko wygrał 4 z 5 ostatnich walk.
 • 5 ostatnich walk Polaka zakończyło się decyzją sędziów.
 • Jotko tylko raz w karierze przegrał przez poddanie.

Trudno ocenić, w jakiej formie aktualnie znajduje się Polak, który walczy dla federacji UFC od 2013 roku. Przez blisko 10 lat są dostępne ufc zakłady bukmacherskie na jego kolejne pojedynki i nie inaczej jest również tym razem. Jotko wygrał swoją ostatnią walkę, w której pokonał Mishę Cirkunova, jednak była to nie jednogłośna decyzja sędziów. Wcześniej Polak zaliczył bolesną porażkę z Seanem Stricklandem, ponieważ miał 3 wygrane z rzędu i zaprzepaścił dobrą serię.

Gerald Meerschaert

Nie ma wątpliwości, że rywal Polaka dysponuje o wiele większym stażem w oktagonie, co widać już, chociażby na podstawie jego bilansu. Gerald Meerschaert do tej pory stoczył 48 zawodowych walk, z których aż 34 razy wychodził obronną ręką.

Zawodnik z USA jest królem płaszczyzny, która wyraźnie nie leży fighterowi z Polski. Gerald Meerschaert aż 26 z 34 wygranych zaliczył przez poddanie, co daje aż 76% zwycięstw w ten sposób i raczej dosadnie pokazuje, w jaki sposób swojej szansy na triumf będzie szukał w nadchodzącym pojedynku. Analitycy zakładów bukmacherskich bez wątpienia jednak wzięli te liczby pod uwagę przy kreowaniu kursów w Superbet na ufc. Gdy walczy Gerald Meerschaert, można pokusić się o stwierdzenie, że walka ma ogromne szanse, aby zakończyć się przed czasem przez poddanie. Fighter z USA wygrał w ten sposób większość swoich pojedynków, ale również przegrał najwięcej z nich przez poddanie.

W ostatnim czasie Gerald Meerschaert jest w bardzo dobrej formie. Zawodnik z USA ma na koncie 3 wygrane z rzędu i kontynuacji tego bilansu poszuka w starciu z Polakiem.

Na ten moment ufc zakłady bukmacherskie uznają tego zawodnika za faworyta nadchodzącej walki.

Kina Lonser, lokalna zawodniczka w ostatnim czasie odniosła kolejne sukcesy, ponieważ wywalczył medale mistrzostw Polski w karate. Jest to wielki sukces, ponieważ w turnieju wzięło udział ponad 400 sportowców z 42 różnych klubów.

Zapowiedź UFC FN

Co jeszcze ciekawego będzie można zobaczyć na gali UFC FN? Uwagę fanów bez wątpienia przykuwa starcie kobiet, w którym Antonina Shevchenko zmierzy się z Cortney Casey. Oficjalnie wiadomo już, że do dywizji słomkowej powraca Joaana Jędrzejczyk, więc można zakładać, że walki innych fighterek z jej kategorii wagowej będzie interesować polskich kibiców.

Antonina Shevchenko ma zdecydowanie lepszy bilans kariery od najbliższej rywalki. Cortney Casey przegrała praktycznie 50% swoich walk, więc nic dziwnego, że analitycy ufc zakładów bukmacherskich spodziewają się tutaj wygranej Ukrainki. Nie można jednak zapominać, że „Pantera” przegrała w dwóch ostatnich walkach i to przed czasem. W tym momencie pokuszę się o stwierdzenie, że jej początek w federacji UFC nie jest najlepszy, ponieważ ma w dorobku 3 wygrane i 4 porażki.

Statystycznie Shevchenko najczęściej wygrywała przez decyzję, ale uzbierała również 3 x KO/TKO na swoim koncie. Jeśli chodzi o jej rywalkę, to niezwykle trudno skończyć ją przed czasem, ponieważ do tej pory dokonały tego tylko dwie zawodniczki. Casey aż 7 z 9 walk przegrała przez decyzję sędziów i nigdy nie została znokautowana. Dwukrotnie przegrywała również przez poddanie i właśnie w ten sposób ma najwięcej zwycięstw. Patrząc na statystyki obu zawodniczek, spodziewam się tutaj wyrównanego starcia, z którym Superbet na ufc zakłady bukmacherskie przygotuje ciekawą ofertę, a walka zakończy się na punkty. Taki typ jest dostępny w ofercie na UFC FN.

Emocji nie powinno zabraknąć również w starciu Roba Fonta z Marlonem Verą. Będzie to walka wieczoru nadchodzącej gali i bez wątpienia pojedynek, na który najmocniej czekają kibice na całym świecie w najbliższy weekend. Obaj zawodnicy dysponują zbliżonym bilansem i oddają to również przewidywania analityków ufc zakładów bukmacherskich, gdyż kursy na to starcie są mocno zbliżone.

Karta walk UFC FN:

 • Rob Font (19-5) vs. Marlon Vera (20-7-1)
 • Krzysztof Jotko (23-5) vs. Gerald Meerschaert (34-14)
 • Antonina Shevchenko (9-4) vs. Cortney Casey (10-9)
 • Gina Mazany (7-5) vs. Shanna Young (7-4)
 • Daniel da Silva (11-2) vs. Francisco Figueiredo (12-4-1)
 • Mike Breedan (10-4) vs. Natan Levy (6-1)
 • Yohan Lainesse (8-0) vs. Gabe Green (10-3)
 • Jessica Penne (14-5) vs. Luana Pinheiro (10-1)
 • Jared Gordon (18-4) vs. Rafael Alves (20-10)
 • Tatsuro Taira (10-0) vs. Carlos Candelario (8-1)
 • Darren Elkins (26-10) vs. Tristan Connelly (14-7)
 • Jake Collier (13-6) vs. Justin Tafa (5-3)

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%