Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne okna PVC – energooszczędność i design

14:00, 22.11.2021 | materiały partnera

Nie ma budynku bez okien. Jest to niezbędny element architektoniczny, dzięki któremu możemy się cieszyć dziennym światłem. Okna mogą sprawić, że nasz dom będzie energooszczędny. Ponadto bardzo często pełnią funkcje dekoracyjne, dodając elewacji niepowtarzalnego charakteru. Większość nowoczesnych domów dysponuje również ogrodem lub tarasem, a więc niezbędne jest wykonanie przeszkleń tarasowych. Pojawia się zatem wiele wyzwań, w tym również te związane z doborem okien. Jak wybrać okna, by nie obciążyć zanadto budżetu? Na co się zdecydować? Podpowiadamy w naszym artykule.

Okna wizytówką budynku

Dlaczego okna są tak ważne? Ponieważ zapewniają bezpieczeństwo, dostęp światła dziennego, a jednocześnie pełnią funkcje dekoracyjne, dopełniając budynek. Nie można też zapomnieć o energooszczędności. Zapewnia ją zastosowanie przy produkcji okien nowoczesnych technologii w zakresie energooszczędności. Warto zatem szukać najwyższej jakości produktów, które pozwolą na utrzymanie odpowiedniego komfortu cieplnego wewnątrz pomieszczeń. Rolety stanowią zaś dopełnienie przestrzeni okiennej, zapewniając dodatkową ochronę. Współczesne okna PVC mają niski współczynnik przenikania ciepła, a zatem klasyfikują się jako energooszczędne.

Okna PVC – ile kosztują?

Jeśli szukasz porad w temacie cen stolarki okiennej, koniecznie zajrzyj pod te adresy: http://www.gfxworld.pl/cennik-okien-jakie-okna-wybierac-by-skorzystac-z-niskich-cen/ oraz http://www.roletyalu.pl/cennik-okien-typowych. Pokrótce nakreślimy jednak, ile mogą kosztować okna. Wydawałoby się, że okno to po prostu okno, a zatem ceny powinny być w miarę jednolite. Okazuje się jednak, że rodzajów okien jest naprawdę dużo. Są to: okna zamontowane na stałe, okna uchylne, okna rozwierne. Wybierając okna, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wspomniany już współczynnik przenikania ciepła (oznaczany Uw). Im niższy – tym wyższa będzie cena okien. Niemniej należy pamiętać, że jest to kluczowa inwestycja, gdyż takie okna zapewniają energooszczędność. Nie bez znaczenia, jeśli chodzi o ostateczną cenę, są oczywiście wymiary otworów okiennych. Aby uzyskać odpowiedź na pytanie: ile zapłacę za okna PVC, należy wziąć wszystkie te czynniki pod uwagę i dokonać kalkulacji. Można przy tym skorzystać z dostępnego w sieci kalkulatora.

Jakie drzwi balkonowe wybrać podczas wykonywania modnych przeszkleń tarasowych?

Jeżeli dysponujesz domem z ogrodem lub tarasem, to klasyczne okna nie będą jedynymi, jakie musisz wybrać. Będziesz potrzebował systemu balkonowo-tarasowego. Taki system świetnie sprawdzi się do wykonania modnych przeszkleń tarasowych i balkonowych o dużych gabarytach – nadające wnętrzu klimatu, ale i zapewniające bezpieczeństwo elementy stolarki okiennej idealnie dopełnią twój dom. Oczywiście zastosowane w strefie tarasowej elementy powinny pasować do pozostałej części domu. Najpopularniejszym rozwiązaniem są drzwi tarasowe przesuwne,

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%