Zamknij
REKLAMA

Rekuperacja - sposób na prawidłową i zdrową wentylację

12:50, 25.10.2021 | materiały partnera
Skomentuj

W dobie energooszczędnych domów, konieczne jest zadbanie o odpowiednią wentylację. Dopasowany system sprawi, że powietrze w domu będzie zdrowe i czyste, a komfort przebywania w nim - zdecydowanie wyższy. Z pomocą przychodzi rekuperacja. Co to jest i dlaczego warto w nią zainwestować?

Nowoczesny system dla nowoczesnego domu

Rekuperacja, to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Najprościej wyjaśniając jest to system, który dostarcza do pomieszczeń świeże powietrze z zewnątrz, filtruje je i oczyszcza, a równocześnie usuwa z wnętrza zużyte powietrze. Dzięki odzyskowi ciepła można zaoszczędzić nawet połowę pieniędzy wydawanych na ogrzewanie.

Dla kogo takie rozwiązanie?

To rozwiązanie, które można zastosować w każdym budynku, jednak najlepiej sprawdzi się w nowych, które budowane są zgodnie z założeniami energooszczędności czy nawet domów pasywnych. W przypadku domów już wybudowanych i zamieszkałych koszty założenia systemu mogą znacznie wzrosnąć, a do tego należy doliczyć dłuższy czas realizacji. Dlatego też o rekuperacji najlepiej jest pomyśleć już na etapie projektowania domu. Dzięki temu można zrezygnować z kominów wentylacyjnych, które wymagane są przy wentylacji grawitacyjnej. Poza tym odpowiednio poprowadzisz wentylację i wykonasz przepusty. Wymogi techniczne WT2021 stawiają ogromne wymagania w kwestii energooszczędności, a dzięki rekuperacji w prosty sposób można je spełnić.

Co daje rekuperacja?

Dzięki rekuperacji przede wszystkim zyskasz świeże i przefiltrowane powietrze. Wymieniane jest ono zawsze równomiernie. Powietrze jest czyste, bez kurzu i roztoczy, co jest korzystne dla  alergików. Rekuperacja działa przy zamkniętych oknach, zatem raz na zawsze pozbędziesz się z domu much czy komarów i potrzeby przewietrzania pomieszczeń. Dzięki odzyskiwaniu ciepła system ogrzewania włącza się później i wyłącza wcześniej, co oznacza realne oszczędności. Systemem można sterować samodzielnie ustawiając odpowiednią intensywność wentylacji.

Co zrobić zanim zamontujesz?

Rekuperacja Sosnowiec wymaga wymiany filtrów, przeglądów, oczyszczania i warto o tym pamiętać, aby utrzymać ją w jak najlepszym stanie. Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę - sprawdź ją. Wybierz taką, która ma dobre opinie, wiele realizacji na swoim koncie, a najlepiej, jeśli od A do Z zajmie się Twoją inwestycją. Zawsze możesz poprosić o pomoc kogoś, kto  ma już za sobą etap montażu. Nie kieruj się najniższą ceną. Ta będzie mocno różnicowana, ponieważ ostatnimi czasy pojawiło się na rynku wiele firm zajmujących się montażem systemu rekuperacji. Pytaj, szukaj odpowiedzi i zawsze mów - sprawdzam!

 

”WOJWENT” Wieloch spółka jawna
www.wojwent.com
[email protected]
GSM: 662219907 ul. Leśna 12; 42-165 Lipie k/Częstochowy

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%