Zamknij
REKLAMA

Pożyczki bez BIK i KRD przez internet

00:00, 11.08.2021 | materiały partnera

Osoby o niskiej zdolności kredytowej lub z odnotowanym w bazach zadłużeniem nie mają w zasadzie żadnych szans na pozytywną weryfikację wniosku o kredyt w banku. Jednak istnieją inne opcje oferowane przez sektor pozabankowy, a są nimi pożyczki bez BIK i KRD przez internet. Warto wiedzieć, gdzie ich szukać i na jakie kwestie zawrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Bez BIK i KRD – co to oznacza?

Każdy, kto kiedykolwiek starał się o kredyt bankowy dobrze wie, jak skomplikowana okazuje się procedura sprawdzająca potencjalnego kredytobiorcę pod kątem jego wypłacalności. Jednym z kluczowych elementów weryfikacyjnych jest ocena punktowa w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Wbrew pozorom nie chodzi o to, aby w ogóle nie znaleźć się w zasobach tej bazy. Wręcz przeciwnie – im więcej pozytywnych wpisów, tym lepiej. Jeżeli bank widzi, że osoba ubiegająca się o kredyt zawsze sumiennie spłaca swoje zobowiązania, to rośnie wobec niej poziom zaufania. Gorzej, gdy odnotowane są opóźnienia w spłatach, ponieważ wtedy spada ocena punktowa, a tym samym zdolność kredytowa jest za niska na pozytywną weryfikację.

Z kolei KRD, czyli Krajowy Rejestr Dłużników zbiera wszelkie dane na temat podmiotów zadłużonych. Oczywiście trudno przypuszczać, że bank podejmie tak wysokie ryzyko, aby udzielić kredytu osobie zalegającej z płatnościami.  

Natomiast od kilkunastu lat istnieje inna opcja, dzięki której nawet negatywne wpisy w BIK czy KRD nie przekreślają szans na otrzymanie zobowiązania finansowego. To właśnie pożyczki bez BIK i KRD, których można szukać w serwisach specjalizujących się w takiej formie pożyczki. Przykładem wartym uwagi jest serwis https://concash.pl/, który posiada rozbudowaną bazę ofert.

Gdzie szukać tego typu pożyczek?

W związku z tym, że na pozytywną weryfikację w bankach liczyć nie można, to pozostaje sektor pozabankowy. I tutaj dostępne są de facto dwie opcje. Pierwsza z nich oznacza ubieganie się o pożyczkę w jednej z działających firm pożyczkowych. Ważne jednak, aby przed złożeniem formularza dokładnie zapoznać się z tym, jakie aspekty są brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosku. Każda firma ma opracowane własne zasady weryfikacyjne. Zdarza się, że wpisy w bazie BIK są przeglądane, ale nie muszą decydować o przyznaniu lub odrzuceniu wniosku o pożyczkę. Podobnie jest z bazą KRD.

Natomiast druga opcja to pożyczki prywatne bez BIK i KRD. W tym przypadku rzeczywiście nie są sprawdzane żadne bazy, ponieważ korzysta się z innych form zabezpieczenia. I niekoniecznie chodzi o wyższe oprocentowanie. Wręcz przeciwnie – często jest ono niższe w stosunku do oprocentowania bankowego. Zdecydowanie lepszą ochronę stanowi zastaw nieruchomości czy samochodu albo weksel. Stąd właśnie możliwość ubiegania się o takie produkty jak pożyczka bez BIK i KRD pod zastaw bądź pożyczka bez BIK i KRD pod weksel. Co ważne, wszystkie formalności załatwia się online.

Jakie są zalety pożyczek bez baz?

Z pewnością warto podkreślić dużą dostępność tego typu produktów finansowych. O taką pożyczkę z powodzeniem ubiegają się osoby, które zostają negatywnie zweryfikowane nie tylko przez banki, ale także przez niektóre firmy pożyczkowe. To przede wszystkim potencjalni pożyczkobiorcy z niską oceną punktową w BIK np. z powodu zaległości w spłatach wcześniej zaciąganych zobowiązań. Nie ma tutaj znaczenia ich wysokość, ale sam fakt takich opóźnień bądź całkowitego zaniechania spłaty. Drugą grupę stanowią osoby z odnotowanym zadłużeniem w KRD.

Należy podkreślić naprawdę minimalną ilość formalności do spełnienia, co nie tylko przyspiesza, ale przede wszystkim ułatwia ubieganie się o pożyczkę. Jeszcze większą zaletą okazuje się możliwość załatwienia wszystkiego przez internet – a więc o dowolnej porze dnia lub nocy, a przede wszystkim bez konieczności szukania punktu działającego stacjonarnie. Wystarczy jedynie dostęp do sieci oraz oczywiście komputer, laptop czy smartfon.

Jeszcze jedna kwestia – we wniosku nie trzeba podawać, na co potrzebne są pieniądze. W przypadku pożyczek prywatnych harmonogram spłat oraz wysokość oprocentowania ustala się indywidualnie z inwestorem, więc jest możliwość wynegocjowania naprawdę najkorzystniejszych warunków.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%