Zamknij

Czym jest RFID? Zastosowanie czytnika RFID w praktyce

00:00, 30.07.2021 artykuł sponsorowany

Gama możliwych zastosowań czytników RFID rośnie wraz z potrzebami w zakresie identyfikacji towarów, monitorowania stanów magazynowych, kontroli dostępu czy inwentaryzacji. Nowoczesny przemysł wykorzystuje automatyczne rozwiązania RFID, które pozwalają na ogromne zwiększenie efektywności i generowanie oszczędności czasowych. Prześledźmy zatem bogaty katalog praktycznych zastosowań systemów RFID, uświadamiając sobie ich znaczenie dla rozwoju gospodarczego.

Technologia RFID - gdzie ją spotkamy?

Technologia identyfikacji za pomocą fal radiowych służy do ekspresowego przesyłu danych, a także scalenia ich z szerszym systemem informacyjnym w firmie. Idea RFID perfekcyjnie wpisuje się w innowacyjne podejście wyrażone w Przemyśle 4.0, który bazuje na bezprzewodowej komunikacji na linii człowiek - maszyna oraz wymianie informacji między systemami elektronicznymi. Głównym beneficjentem mechanizmów RFID staje się sektor produkcji przemysłowej. Technologia RFID wpływa na automatyzację wielu procesów, a także umożliwia rygorystyczną kontrolę na każdym etapie działań. Stanowi świetne narzędzie w zarządzaniu zasobami, dzięki czemu monitoring stanu wyposażenia okazuje się o wiele łatwiejszy. Przyjęcie towaru do magazynu, a następnie pełna kontrola nad jego dalszym losem w sposób automatyczny pozwala na szybką optymalizację kosztów.

Czytnik RFID to niemal obowiązkowy element wyposażenia centrów logistycznych i magazynów, gdzie rotacja towarów następuje w zawrotnym tempie. Zarządzanie realizacją zamówień staje się o wiele łatwiejsze, jeśli firma wdrożyła u siebie technologię RFID. Największe hale magazynowe posiadają zautomatyzowany system odczytu, a linia transportowa pozwala na wykorzystanie czytników RFID w wersji stacjonarnej, jako tzw. bramki RFID. Bramki stanowią powszechne wyposażenie dla przedsiębiorstw handlowych, umożliwiając nie tylko kontrolę stanu towarowego na magazynie, ale przede wszystkim natychmiastową lokalizację produktów i automatyczną inwentaryzację.

Wszystkie powyższe zastosowania są niezwykle powszechne, jednak ukryte przed wzrokiem przeciętnego człowieka. Technologia RFID daje również swój wyraz w codziennym życiu, dominując w dziedzinie kontroli dostępu, zarządzaniu miejscami parkingowymi, weryfikacji sposobu realizowania zadań przez pracowników, przesyłaniu danych na smartfonie w ramach NFC, czy dokonywaniu płatności zbliżeniowych.

Gdzie znaleźć profesjonalne czytniki RFID?

Czytnik RFID integruje w jednym urządzeniu szereg funkcji, które są niezbędne dla wszystkich wymienionych powyżej zastosowań. Czytniki mobilne dają swobodę dostępu do danej partii materiału bez konieczności jego przemieszczania. Osoby poszukujące rozbudowanego asortymentu czytników RFID powinny odwiedzić stronę www.m2t.com.pl. Oferta sklepu M2T sprawia, że technologia RFID staje się dostępna dla każdej dziedziny biznesu. Czytnik RFID od producentów takich jak Honeywell czy M3 daje gwarancję niezawodności i doskonałej specyfikacji technicznej, sprawdzając się w pracy w każdych warunkach.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%