Zamknij
REKLAMA

Czym zajmuje się nefrolog?

00:00, 31.05.2021 | materiały partnera

Nasze ciało to skomplikowana całość, w której każdy organ pełni swoją nieocenioną funkcję. Prawidłowe praca jednego narządu, wpływa na drugi narząd. W związku z tym, każdym pojedynczym układem naszego organizmu zajmuje się inny specjalista. W problemach z układem moczowym pomoc nam może nefrolog. Dowiedz się kiedy powinieneś udać się do poradni nefrologicznej.

Układ moczowy

Układ moczowy to jeden z najważniejszych układów w organizmie człowieka. Pełni on niejako funkcję wydalniczą. Dzięki ciągłej pracy nerek pozbywamy się, niebezpiecznych toksyn, które mogłyby zagrażać naszemu zdrowiu. Jak każdy z układów, również i ten może borykać się z wieloma dolegliwościami. O ile niegroźne zapalenie pęcherza objawia się dość charakterystycznym dyskomfortem podczas oddawania moczu, bądź nieregularnym opróżnianiem pęcherza. Poważne choroby nerek takie jak np. ich niewydolność w początkowej fazie rozwoju, nie daje żadnych jednoznacznych objawów. Nie wykryta w porę, może doprowadzić nawet do śmierci pacjenta. Dlatego też warto regularnie wykonywać badania, które wykryją wszelkie nieprawidłowości, a ich wyniki konsultować z nefrologiem.

Poradnie nefrologiczne -Toruń

Nikt nie chce całego swojego wolnego czasu poświęcać na chodzenie do specjalistów, by kontrolować swój stan zdrowia. Nie jest to konieczne. Jeżeli czujemy się dobrze, nie zauważyliśmy żadnych nieprawidłowości oraz niepokojących zmian. Wystarczą badania kontrolne raz do roku, m.in. badanie moczu. Jeżeli wynik wskaże wykraczającą ponad normę obecność białka w moczu. Jest to sygnał, że powinniśmy udać się do poradni nefrologicznej. W takim miejscu będziemy mogli kompleksowo zbadać nasz układ moczowy. Szczegółowa konsultacja z nefrologiem, USG, dodatkowe badania krwi (kreatynina, wskaźnik GFR), porady związane z profilaktyką i ewentualnym leczeniem. Do poradni powinniśmy zgłosić się również w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, który nie jest związany z chorobami układu pokarmowego czy problemami krążeniowymi. Albowiem wcześniej wspominana niewydolność nerek może dawać nieoczywiste objawy takie jak np. nudności, wymioty, podwyższone ciśnienie, a nawet duszności. Poza tym pacjenci z niewydolnością nerek często borykają się również z anemią. Podejmowanie zachowawczego leczenia na własną rękę, może jeszcze bardziej pogorszyć nasz stan. Jeżeli zauważymy takie dolegliwości u siebie bądź u kogoś z naszego otoczenia, warto skonsultować to z nefrologiem. W poradniach nefrologicznych w Toruniu sprawdzimy, czy praca naszych nerek nie została zaburzona. Nie zawsze choroby układu moczowego wiążą się z poważnymi operacjami czy dializami. W większości przypadków lekarz wdrąża leczenie farmakologiczne, oraz zaleca odpowiednią dietę. Stała opieka nefrologa oraz trzymanie się zaleceń, gwarantują zdrowe i komfortowe życie. Pamiętaj, by nie bagatelizować sygnałów, które wysyła nam nasze ciało. Nie szukajmy przyczyn naszego złego samopoczucia w Internecie. Wybierz się do poradni nefrologicznej i zbadaj swój układ moczowy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%