Zamknij
REKLAMA

Czy poprawne oczyszczanie twarzy wystarczy, by pozbyć się zaskórników?

10:54, 15.04.2021 | materiały patnera

Oczyszczanie twarzy to podstawa prawidłowej pielęgnacji. Choć wydaje się oczywistą i nieskomplikowaną czynnością, wiele osób nie wie, jak wykonywać je w poprawny sposób. Wiedza na ten temat jest bardzo istotna, gdyż pozwala uniknąć pielęgnacyjnych błędów, które mogą prowadzić do podrażnień oraz pogorszenia stanu skóry, a także pojawiania się na niej przykrych niespodzianek, z których jedną są zaskórniki. Z tego artykułu dowiesz się, jak powinno przebiegać właściwe oczyszczanie twarzy oraz czy może być pomocne w pozbyciu się zaskórników.

Oczyszczanie twarzy – dlaczego jest istotne?

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Zbierają się na niej kurz i zanieczyszczenia, które jeśli nie zostaną z niej usunięte, w połączeniu z łojem i resztkami makijażu będą stanowić idealną pożywkę dla znajdujących się na jej powierzchni grzybów i bakterii. Jeśli regularne oczyszczanie twarzy jest pomijanym przez Ciebie elementem pielęgnacji lub wykonujesz je w sposób niedokładny, Twoja skóra będzie wyglądać na poszarzałą, szybciej się starzeć, a oprócz tego zaczną pojawiać się na niej niedoskonałości.

Jak prawidłowo oczyszczać skórę?

Oczyszczanie twarzy powinno stać się Twoim rytuałem, który wykonujesz zarówno rano, jak i wieczorem. Dlaczego powinniśmy oczyszczać skórę także po nocy? W ciągu dnia nasza skóra narażona jest na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Często nosimy także makijaż, przez co po wielu godzinach wymaga ona odpowiedniego demakijażu. Kiedy skóra jest oczyszczona, przed snem nakładamy na nią różnego rodzaju kosmetyki o działaniu pielęgnacyjnym i regenerującym. Podczas snu Twoje gruczoły łojowe również produkują sebum, a jeśli w Twojej sypialni panuje zbyt wysoka temperatura, Twoja skóra może się pocić. Oprócz tego przez kilka godzin jest ona w kontakcie z pościelą, na której także znajdują się kurz czy roztocza. Te czynniki mogą skutecznie zatykać pory, przez co na Twojej skórze mogą pojawić się zaskórniki.

Oczyszczanie twarzy powinno przebiegać wieloetapowo. Do tego celu warto sięgnąć po mleczko do makijażu, delikatny żel oczyszczający lub piankę, a także tonik przywracający równowagę naszej skórze. Każdy z kosmetyków powinien być właściwie dobrany do potrzeb naszej cery.

Zaskórniki a oczyszczanie twarzy

Zaskórniki, czyli charakterystyczne czarne kropki potocznie nazywane wągrami, stanowią duży problem estetyczny wśród wielu osób i mogą negatywnie wpływać na samoocenę. Powstają poprzez zablokowanie gruczołów łojowych masą łojowo-rogową i zwykle stanowią tzw. wykwit pierwotny, czyli pierwszy objawy trądziku pospolitego. 

Istnieje kilka przyczyn powstawania zaskórników, a jedną z nich jest nieprawidłowa pielęgnacja twarzy. Może to być zarówno niedokładnie lub niewłaściwie wykonywany demakijaż, jednak duży wpływ mają także nieodpowiednio dobrane kosmetyki, których działanie pozbywa ochronnej warstwy hydrolipidowej, a do tego dieta bogata w cukry proste i żywność przetworzoną. Wybierając kosmetyki pielęgnacyjne dopasowane do potrzeb naszej cery, możemy skutecznie pozbyć się zaskórników.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%