Zamknij
REKLAMA

Ile kosztuje ubezpieczenie tabletu?

00:00, 19.04.2021 | materiały patnera

Zabezpieczenie się przed konieczności pokrycia kosztów napraw sprzętów elektronicznych okazuje się bardzo opłacalnym rozwiązaniem. Składka na ubezpieczenie jest bowiem znacznie niższa niż cena usług serwisów. Ile dokładnie kosztują polisy dotyczące tabletów i jak kupić najtańszy produkt?

Cena ubezpieczenia tabletu

Dokładne ceny ubezpieczenia tabletu mogą różnić się w zależności od kilku czynników. Trzeba bowiem pamiętać, że istnieje kilka rodzajów takich polis. Najpopularniejsze z nich to:

  • przedłużona gwarancja,
  • dodatek do polisy na nieruchomość,
  • dodatek do ubezpieczenia firmowego.

Pierwszą opcję można zwykle nabyć w sklepie z elektroniką lub bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym, jeśli nie zrobisz tego w momencie zakupu tabletu. Warto również pamiętać, że ubezpieczenia nieruchomości mają bardzo szerokie pakiety, dlatego często da się zabezpieczyć urządzenia elektroniczne wraz z mieniem ruchomym. Takie rozwiązanie okazuje się zdecydowanie najbardziej opłacalne, ponieważ pozwala na wypłacenie odszkodowania nie tylko w związku z uszkodzeniem sprzętu, lecz także innych przedmiotów znajdujących się na terenie nieruchomości.

Ostatnim typem polisy na tablet jest ubezpieczenie firmowe. Mogą wykupić je jedynie przedsiębiorcy, którzy wykorzystują urządzenie do celów służbowych. W innym przypadku trzeba zdecydować się na jedną ze wspomnianych wcześniej opcji.

Najtańsze są dodatki do polis, które kosztują kilkadziesiąt złotych rocznie i obejmują bardzo szeroki zakres zdarzeń. Ubezpieczenie kupione jedynie na tablet może wynieść nawet 200-500 zł, w zależności od wartości samego urządzenia. Jest to bowiem kolejny czynnik wpływający na ostateczny koszt usługi. Im droższy tablet, tym wyższa cena ochrony. Z tego powodu czasami bardzo drogie produkty mogą również wymagać wykupienia rozszerzonej polisy na mienie ruchome.

Więcej o ubezpieczeniu tabletu i jego cenach przeczytasz tutaj: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-tabletu.

Jak kupić tanie ubezpieczenie tabletu?

Istnieje opcja obniżenia kosztu ubezpieczenia tabletu. Najpopularniejszą praktyką jest korzystanie z porównywarek internetowych, które pozwalają na błyskawiczne zestawienie co najmniej kilku propozycji i sprawdzenie ich cen. Czasami polisy droższe o parę złotych okazują się znacznie korzystniejsze pod względem zakresu obowiązywania czy maksymalnej kwoty odszkodowania. Z tego powodu warto poświęcić chwilę i przyjrzeć się poszczególnym ofertom poprzez porównywarkę ubezpieczeń.

Często towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również atrakcyjne zniżki dla osób, które zdecydowały się na wykupienie co najmniej kilku produktów w jednym miejscu. Wówczas można liczyć na niską cenę bez straty na zakresie ochrony. Jest to świetna opcja w sytuacji, gdy chcesz ubezpieczyć zarówno mieszkanie, jak i ruchomości domowe, dzieła sztuki, obiekty wartościowe, garaż czy nawet samochód. Wszystko zależy bowiem od tego, jakie produkty oferuje konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%