Zamknij
REKLAMA

Kosmiczne batalie: 5 książek o odważnych zdobywcach wszechświata

00:00, 01.04.2021 | materiały patnera

Jeżeli jesteś fanem literackich, międzygalaktycznych przygód i inwazji planetarnych, na pewno przypadną Ci do gustu poniższe pozycje książkowe. Skoncentrowane na technologii i futurystycznej wizji przyszłości rozwoju gatunku ludzkiego lektury, przeniosą was na długie godziny w światy pełne niewiarygodnych przygód i niebezpiecznych wypraw kosmicznych. Sprawdźcie czy znacie już je wszystkie!

"Wśród gwiazd", Brandon Sanderson

Kontynuacja i tom drugi bestsellerowej powieści "Do Gwiazd". Historia ta opowiada o nieustraszonej bohaterce, która niespodziewanie odkrywa, że świat, w którym dotąd żyła i wszystko czego ją o nim uczono jest kłamstwem. Postanawia uratować ludzkość choćby za cenę własnego życia. Sanderson utworzył dynamiczną fabułę, pełną zwrotów akcji i zapadających w pamięć postaci, która nie da wam się oderwać od czytania. Książkę "Do gwiazd" Brandona Sandersona w formie ebooka przeczytacie na LitRes.pl.

"Diuna", Frank Herbert

W zestawieniu dotyczącym klasyków sci-fi nie może zabraknąć Franka Herberta. Wyróżniona wieloma literackimi nagrodami seria to wciągająca opowieść o uniwersum Diuny, która została przez autora wykreowana w najdrobniejszych detalach. Poznajemy szereg charyzmatycznych postaci i mierzymy się z problemami natury psychologicznej, polityki czy religii. Dla wielu czytelników jest to arcydzieło science-fiction wszechczasów.

"Wzlot aniołów", Evan Currie

Eskadra Archaniołów staje naprzeciw sił brutalnego Protektoratu, by zdobyć cenny łup i ocalić ludzkość. Kapitan Steph Michaels zinfiltrował systemy Wolnych Gwiazd na pokładzie przejętego frachtowca i dowodzący załogą złożoną z jeńców, podając się za korsarza, wyrusza na misję przejęcia cennego surowca z placówki wroga. Stając naprzeciw bezlitosnego wrogiego dowódcy, Steph odkryje, że wdał się w konflikt nie tylko z Wolnymi Gwiazdami, ale prawdopodobnie także z samym Imperium. Wybierzcie się w międzygalaktyczną podróż ku zbawieniu ludzkości wraz z bohaterami "Wzlotu aniołów"!

"Ziemia osamotniona", Daniel Arenson

Książka autora bestsellerów z listy USA Today, które sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy. 'Ziemia osamotniona" to opowieść o grupie odważnych bohaterów, którzy poświęcą naprawdę wiele dla dobra ludzkości. Marco, główny bohater powieści, urodził się w czasach wojny i na własne oczy widział jak jego matka zostaje pożarta przez obcych. Dołącza do Sił Obronnych Ludzkości, która chroni Ziemię i kosmos. Zanim jednak stanie twarzą w twarz w walce z obcymi, musi przejść szkolenie wojskowe i stać się żołnierzem.

"Pożeracz Słońc", Christopher Ruocchio

Pierwszy tom nowej serii science fiction, która porównywana jest z klasyką gatunku Franka Herberta. Opowieść o Hadrianie, bohaterze znienawidzonym przez jednych, a przez innych uwielbionego ponad wszystko. Jak to możliwe? Przekonajcie się sami czytając "Pożeracza Słońc". Bogaty język, zachwycające sceny batalistyczne i wielopłaszczyznowa fabuła zapewnią wam wspaniałą czytelniczą ucztę na godziny.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%