Zamknij
REKLAMA

Odtrucie alkoholowe Łódź - Pabianice - Zgierz - Ozorków

00:00, 12.03.2021 | materiały partnera

Leczenie uzależnienia u Pacjenta uzależnionego od alkoholu dzieli się zasadniczo na trzy etapy: pierwszym etapem jest detoksykacja – czyli inaczej detoks alkoholowy, następne etapy to: terapia uzależnień podstawowa i pogłębiona. Jest to najczęściej stosowany podział, jednak nieco mylący gdyż brakuje w nim bardzo istotnego ogniwa jakim jest motywacja osoby uzależnionej od alkoholu do podjęcia leczenia. Mówi się, że wszystko jest dla ludzi i w rzeczywistości, faktycznie zdanie to jest prawdziwe. Problem jednak rozpoczyna się, kiedy osoba uzależniona zaczyna zatracać granicę między tym, co mieści się w granicach zdrowego rozsądku, a tym, co zakrawa na ich zatracenie. Podobnie rzecz się ma, jeżeli chodzi o nadużywanie alkoholu. Wypicie lampki wina do obiadu, czy piwa do meczu, nie jest w rezultacie niczym złym. Jednak w sytuacji, kiedy zaczynamy tracić kontrolę nad ilościami spożywanych przez nas trunków alkoholowych, może dojść do sytuacji w której będziemy potrzebowali pomocy specjalisty w zakresie leczenia uzależnień.

 

JAK PRZEBIEGA ODTRUWANIE ALKOHOLOWE?

Jednym z kluczowych elementów, które wchodzą w skład powszechnie rozumianego leczenia uzależnienia od alkoholu, jest proces odtruwania alkoholowego. W pierwszej kolejności, trzeba bowiem oczyścić organizm osoby uzależnionej z toksyn. Niestety nie jest to zadanie łatwe, dlatego też każdorazowo w tym przypadku warto zgłosić się po pomoc do specjalisty w leczeniu uzależnień. Odtruwanie alkoholowe, powinno rozpocząć się od rozmowy z bliskimi osoby, która będzie poddawana temu procesowi. Tylko wtedy będziemy wiedzieć, z jakiego rodzaju skalą problemu mamy do czynienia. Kolejnym etapem, jest założenie stazy czyli tzw. gumy uciskowej, aby następnie podłączyć do niej wenflon z kroplówką. W kroplówce znajdują się najczęściej różnego rodzaju elektrolity, mające za zadanie nie tylko wypłukać alkohol z naszego organizmu, lecz przede wszystkim ochronić mózg przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Takie działanie bardzo skutecznie chroni też pacjenta przed pojawieniem się padaczki.

Pacjent powinien też być świadomy, że nigdy nie jest tak, że odtruwanie alkoholowe u każdego pacjenta trwa tyle samo czasu. Proces ten, uzależniony jest od wielu, bardzo indywidualnych czynników. Ogromne znaczenie ma też ilości spożywanych trunków alkoholowych przez osobę poddaną odtruwaniu. Na czas trwania takiego detoksu, wpływ może mieć również to, skąd alkohol pochodził. Całkiem inaczej rzecz wygląda, kiedy mamy do czynienia z alkoholem, który jest kupowany w sklepie i inaczej przedstawia się sytuacja, kiedy w grę wchodzi np. domowej roboty bimber. Niezależnie jednak od tego, z w przypadku chęci osoby uzależnionej do przeprowadzenia odtruwania alkoholowego, zawsze powinna się ona zgłaszać do profesjonalisty w tym zakresie.

Jeżeli potrzebujesz niezwłocznego oczyszczenia toksyn ze swojego organizmu, na terenie województwa łódzkiego, wejdź na stronę Odtrucie alkoholowe Łódź i zgłoś się do nas o pomoc.

MOTYWACJA I LECZENIE UZALEŻNIENIA OD ALKOHOLU

Tak zwany detoks alkoholowy ? czyli inaczej odtruwanie organizmu w naszych gabinetach przeprowadzany jest przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Skupiamy się na usunięciu z organizmu osoby uzależnionej skutków zatrucia alkoholem. Często ze względu na ciężki stan somatyczny pacjentów, jesteśmy nastawieni na ratowanie życia Pacjenta. Odtrucie alkoholowe oraz implikacja wszywki Esperal jest często pierwszym krokiem w leczeniu uzależnień. Dobrze
w późniejszym czasie te działania połączyć np. z terapią czy zajęciami edukacyjnymi, mającymi na celu wzbudzenie motywacji do leczenia uzależnienia od alkoholu.

Naszym zdaniem, pierwszym oraz podstawowym etapem leczenia uzależnienia od alkoholu jest wzbudzanie motywacji do podjęcia dalszego leczenia np. w ośrodku terapii uzależnień. W początkowej fazie odtruwania w zasadzie właściwa terapia jeszcze się nie zaczęła, jednak właśnie podczas detoksu pojawiają się pierwsze zmiany w psychice osoby uzależnionej. Stanowi to  początek w drodze do zwalczenia nałogu. 

W skrajnych przypadkach niezbędne jest rozszerzenie listy miejsc, w których odbywa się etap pierwszy czyli motywacja do leczenia uzależnienia od alkoholu. Takim miejscem może być detoks, ale może to być np. zakład karny, sala sądowa, gminny punkt konsultacyjny dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin, gabinet lekarza rodzinnego, zakład pracy i, co bardzo często najważniejsze, środowisko domowe osoby, która jest uzależniona od alkoholu.

W tym pierwszym etapie właściwie wszystko, co zestawia chorego z negatywnymi skutkami picia i utrudnia mu podtrzymywanie przekonania, że wszystko jest w porządku, sprzyja decyzji o podjęciu leczenia uzależnień. Dlatego mówi się, że alkoholik musi sięgnąć dna, żeby się od niego odbić. To znaczy, że do podjęcia decyzji o terapii konieczne jest zderzenie z przykrą rzeczywistością własnego alkoholizmu i jego skutków.

Detoks alkoholowy ? ile trwa?

Samo odtrucie alkoholowe, które jest bezpośrednim detoksem organizmu po alkoholu, trwa zazwyczaj około 5-6 dni. Jest to czas, w którym w naszym gabinecie pozbywamy się całkowicie z organizmu substancji aktywnej. Aby przywrócić równowagę całego ciała potrzeba jednak znacznie więcej czasu i jest to uzależnione indywidualnie od każdego Pacjenta. Dlatego tak istotna jest także stała profesjonalna opieka pod okiem specjalistów, bądź też terapeutów.

Trzeba pamiętać, że odtrucie alkoholowe jest dopiero początkiem trudnej walki z chorobą.
W dodatku samo pozbycie się trucizny z organizmu nie jest jednoznaczne ze zdrowiem somatycznym. Sam proces regeneracji organizmu po odstawieniu alkoholu może trwać jeszcze przez dłuższy okres czasu. To ? jak długo wszystko będzie trwało zależy przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji danej osoby,  a także etapu nałogu, na jakim się znajduje. Długotrwałe nadużywanie alkoholu ma często fatalny wpływ na funkcjonowanie całego ciała,
a zwłaszcza układu pokarmowego, wątroby czy systemu immunologicznego. Nie powinno nas dziwić, że dojście do siebie po takim obciążeniu organizmu może zająć dość długi okres czasu. Pamiętać trzeba również, że detoks alkoholowy jest tylko wstępem do właściwych oddziaływań terapeutycznych. Szczegółowe przepracowywanie mechanizmów uzależnienia, trudnych emocji oraz destrukcyjnych schematów myślowych wymaga pełnej koncentracji, do której nie są zdolni pacjenci doświadczający symptomów zespołu abstynencyjnego. Dopiero po ich pokonaniu chorzy są w stanie w pełni zaangażować się w proces zdrowienia.

Początek długiej drogi do wyjścia z choroby alkoholowej

Powinno się mieć świadomość, że właściwie przeprowadzone odtruwanie organizmu poprawia w znaczny sposób stan zdrowia fizycznego osoby uzależnionej od alkoholu, ale nie leczy samego uzależnienia. Przerwanie ciągu alkoholowego stanowi pierwszy i przede wszystkim niezbędny warunek do rozpoczęcia terapii leczenia nałogu.

Po wzmocnieniu organizmu i oczyszczeniu go z toksyn następuje łagodne przejście w stan abstynencji. Wtedy można przystąpić z Pacjentem do psychoterapii, w ramach której osoba uzależniona powinna mieć zagwarantowane pełne wsparcie specjalistów w walce z chorobą alkoholową.

Odtruwanie alkoholowe na terenie Łodzi przeprowadzane jest pod okiem wykwalifikowanych lekarzy, w komfortowych warunkach, w którym osoby, w nim pracujące, posiadają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie odtruwania i idealnie odnajdą się w każdej trudnej sytuacji związanej z zatruciem alkoholowym.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%