Zamknij
REKLAMA

Łóżeczka dla dzieci - postaw na nieoczywiste rozwiązania

15:32, 27.01.2021 | materiały partnera

Jak powszechnie wiadomo, rodzice są w stanie zrobić wszystko, by zapewnić swojemu dziecku odpowiednie warunki do rozwoju. Branża meblarska specjalizująca się w rozwiązaniach dla dzieci znacznie się rozwinęła i zaczęła wprowadzać coraz bardziej innowacyjne produkty. Nikogo więc nie powinno dziwić, że nawet produkt tak podstawowy jak łóżeczko dla dziecka przeszedł niemałą transformację. Jakie ciekawe funkcje dodatkowe łóżeczka można znaleźć na rynku? Czy warto postawić na nieoczywiste rozwiązania? Sprawdźmy.

Nowoczesny design w pokoju dziecięcym

Zwykłe, prostokątne łóżeczka ze szczebelkami oczywiście spełni swoją rolę, ale producenci mebli dla dzieci są w stanie zaoferować młodym rodzicom znacznie więcej. Co powiesz na łóżeczko kołyskę, która pomoże Ci uspokoić dziecko i pomóc mu zapaść w sen? Ciekawym rozwiązaniem są również drewniane łóżka domki, które nadadzą pokojowi dziecięcemu wyjątkowej atmosfery i sprawią, że Twoje dziecko będzie podekscytowane spędzeniem nocy we własnej fortecy. Popularnym wyborem jest także instalacja baldachimu nad łóżeczkiem, szczególnie kiedy Twoje dziecko jest wrażliwe na światło.

Parametry, na które warto zwrócić uwagę

Decydując się na zakup łóżeczka dziecięcego, zanim wyciągniesz swój portfel, sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model spełnia niezbędne parametry, takie jak:

  • w procesie produkcji użyto farby wodnej, hipoalergicznej,
  • łóżeczko jest wyposażone w przestrzeń do przechowywania jak na przykład szuflada lub miejsce na pościel,
  • poszczególne szczebelki można wyjąć.

Możesz oczywiście znaleźć produkty, które zawierają więcej dodatkowych funkcji. Warto jednak zacząć od podstaw i właśnie je uzupełniać ciekawymi dodatkami.

Drewniane łóżeczko vs. turystyczne

Tradycyjną propozycją, jeżeli chodzi o łóżeczko dziecięce, jest model wykonany z drewna. Tego rodzaju produkty posiadają solidny stelaż, regulowana podstawę, oraz szczebelki. Ich atutem jest stabilność, dobra widoczność i łatwość w utrzymaniu czystości. Drewniane łóżeczko jednak ciężko przestawić, sprzyja również drobnym kontuzjom, jak na przykład nabicie guza.

Dlatego coraz częściej wybieranym modelem łóżeczka dziecięcego jest turystyczna wersja produktu, którą charakteryzuje łatwość w przenoszeniu. Można je również bez problemu zabrać w podróż, a dziecko już jest do niego przyzwyczajone. Takie łóżeczka mają często rozsuwany bok, który ułatwia wchodzenie dziecku do środka. Jest to nieoczywiste rozwiązanie warte rozważenia.

Łóżeczko 7 w 1 - wartościowa inwestycja czy przesada?

Na rynku meblarskim niedawno pojawiło się łóżeczko, które jest reklamowane jako rozwiązanie 7 w 1. Mebel ma mieć możliwość przyjąć siedem różnych form:

  • łóżeczka dla dzieci dostawianego dla noworodka,
  • łóżka dla dwu trzylatka (na stałych nogach lub na kółkach, które umożliwiają łatwe przestawianie łóżeczka dziecięcego),
  • łóżka dla dziecka w wieku od 3 do 5 lat,
  • przewijaka,
  • kojca do zabawy,
  • stolika z dwoma krzesłami dla dzieci i dla dorosłych.

Bardziej nowoczesnego produktu na rynku nie spotkasz. Czy łóżeczko potrzebuje spełniać aż tyle funkcji? Kwestia do indywidualnego osądu, warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że możliwości i innowacji na rynku nie brakuje.

Łóżeczko dziecięce to jeden z pierwszych mebli, które powinno się znaleźć na Twojej liście, jeżeli w niedalekiej przyszłości spodziewasz się powiększenia rodziny. Wybierz taki model, który odpowie wszystkim Twoim potrzebom i wymaganiom Twojego dziecka.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%