Zamknij

Czy po Brexicie firma w Anglii będzie się opłacać?

00:00, 24.09.2020 artykuł sponsorowany

Proces opuszczania przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej to niezwykle kontrowersyjny temat. Budzi wątpliwości nie tylko wśród rodowitych Anglików, ale także u osób, które zdecydowały się na emigrację do UK, przede wszystkim jednak sieje niepokój w środowisku przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na prowadzenie działalności na terenie UK. Czy te obawy są rzeczywiście zasadny? Czy po Brexicie prowadzenie działalności w Anglii będzie się opłacać?

Brexit a firma w Anglii

Wielka Brytania to jedno z najchętniej wybieranych państw przez przedsiębiorców, którzy decydują się na założenie działalności poza granicami kraju ojczystego. Przejrzystość prawa i korzyści finansowe płynące z takiego rozwiązania stają jednak pod ogromnym znakiem zapytania z uwagi na odważną decyzję brytyjskiego rządu.

Choć dyskusje o Brexicie w kontekście prowadzenia działalności przez europejskich przedsiębiorców opierają się w głównej mierze na zapewnieniach odnośnie do stabilnego prowadzenia i rozwoju firmy w Anglii, właściciele jednostek gospodarczych wciąż podchodzą do tego tematu niezwykle sceptycznie. Głównymi powodami tego zdystansowanego spojrzenia na sprawę Brexitu może być strach przed radykalną zmianą przepisów prawa podatkowego, transformacją wysokości kwoty wolnej od podatku, zaostrzeniem dotychczasowych reguł prowadzenia biznesu w Wielkiej Brytanii.

Opłacalność prowadzenia spółek brytyjskich po Brexicie

Na podstawie założeń „Białej Księgi Brexitu” przedsiębiorcy nie mają najmniejszych powodów do niepokoju. Mimo tego, że Wielka Brytania podjęła decyzję o pożegnaniu się z przynależnością do Unii Europejskiej, absolutnie nie zamierza „machać na do widzenia” przedsiębiorcom europejskim, którzy zdecydowali się na założenie i prowadzenie firmy w UK. W związku z tym spółka LTD nadal pozostaje więc w pełni legalną i dostępną formą prowadzenia działalności dla osób spoza Wielkiej Brytanii.
Przedsiębiorcy posiadający firmę w Wielkiej Brytanii mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ absolutnie nic nie wskazuje na to, że po Brexicie zmieni się stopień opłacalności prowadzenia przedsiębiorstwa na terenie UK. I choć obecnie angielski proces wychodzenia z UE jest na etapie przechodnim, brytyjscy eksperci zapewniają, że właściciele spółek Limited, a także innych jednostek gospodarczych nie odczują żadnych zmian w momencie zakończenia okresu przejściowego, czyli już 1 stycznia 2021 roku.

Warto zaznaczyć, że utrzymanie dotychczasowych zasad i opłacalności prowadzenia firmy w UK przez obcokrajowców nie leży jedynie w interesie biznesmenów – zachowanie poprawnych stosunków gospodarczych jest istotne również dla samej Anglii. Wielka Brytania bezsprzecznie cieszy się niesłabnącą popularnością, jeśli chodzi o wybór innego niż polska kraju, w którym przedsiębiorcy chcą rejestrować i prowadzić posiadane spółki. W związku z tym, prowadzenie biznesu na Wyspach przez obcokrajowców jest w pełni opłacalne, zarówno w trakcie okresu przejściowego, jak i po nim.

Zainteresował Cię temat firmy w UK? Skontaktuj się ze specjalistami z Tax Angels.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%