Zamknij
REKLAMA

Drewniana altana – zdrowy wypoczynek tuż obok Twojego domu

00:00, 16.07.2020 | materiały partnera

Altana drewniana to obiekt, który w ostatnim czasie zyskał szczególną popularność wśród Polaków mieszkających w domach lub posiadających ogródki działkowe. Z czego to wynika?

Powodów rosnącej popularności tych drewnianych budynków jest wiele. Z pewnością sprzyja im sezon letni, ale swoją rolę odegrał także ostatni, szczególny dla nas wszystkich okres, w którym wielu z nas pozostało w domach. Sytuacja ta spowodowała, że na nowo pomyśleliśmy o aranżacji swoich domów i ogrodów. Wiele osób zdecydowało się wówczas na wybór drewnianej altany, która jest źródłem odpoczynku i wytchnienia.

W ostatnich latach zmieniły się także ogólne trendy dotyczące naszego stylu życia. Coraz częściej zwracamy się w kierunku natury i także projektując nasze domy czy ogrody, staramy się wybierać naturalne materiały. Drewniane budowle są więc wizytówką takiego podejścia.

Jakie są zalety takich drewnianych obiektów?

 Istnieje wiele zalet tego materiału, świadczących o przewadze altany drewnianej nad np. betonowymi domkami. Pokrótce wymienić można najważniejsze z nich:

  • Naturalny i odnawialny materiał,
  • Pozytywny wpływ na zdrowie człowieka – drewno zawiera m.in. olejki eteryczne wykazujące pozytywne właściwości dla dróg oddechowych,
  • Drewno jest też antyalergiczne i zarazem elektrostatyczne – oznacza to, że w drewnianej altanie nie unosi się kurz, co dla wielu alergików ma istotne znaczenie,
  • Surowiec, który utrzymuje właściwy bilans wilgoci, zapobiegając wysuszeniu czy nadmiernemu zawilgoceniu powietrza,
  • Niskie koszty budowy niewymagającej dużych nakładów energetycznych,
  • Wyjątkowy urok materiału powoduje, że nie wymaga on specjalistycznych wykończeń, a jedynie podstawowej pielęgnacji,
  • Możliwość wieloletniego użytkowania dzięki odpowiedniej impregnacji i odmalowaniu.

To pewnie tylko wybrane z zalet drewnianych altan w stosunku do tych wykonanych ze sztucznych materiałów. Ale czy montaż takich obiektów przy domu czy w ogrodzie to prosta sprawa?      

O tym, jak prosty jest to zabieg, najlepiej świadczy fakt, że do skutecznego montażu altany potrzeba zaledwie… 1 lub 2 osób, które bez trudu, samodzielnie i bez użycia ciężkiego sprzętu przeniosą elementy we właściwe miejsce. Stawianie konstrukcji przebiega szybko i bezproblemowo dzięki dokładnej instrukcji dostarczanej przez wykonawcę elementów. W firmie Eko Architektura dbamy o komfort naszych Klientów precyzyjnie opisując każdy z elementów, które dzięki idealnemu wykończeniu są bardzo łatwo identyfikowalne i nie wymagają prac wykończeniowych. Bardzo ważny przy montażu jest także sam fundament – powinien być odpowiednio wymierzony. Jako eksperci w dziedzinie architektury drewnianej przywiązujemy uwagę do detali, dostarczając też naszym Partnerom komplet materiałów uszczelniających.

Jesteśmy już przekonani, że drewniana altana to dobry pomysł. Pozostaje wiec pytanie: na co zwrócić uwagę, wybierając firmę wykonawczą? 

Warto postawić na wyroby renomowanych wykonawców, którzy zebrali już wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania i wykonywania obiektów takich, jak altany, domki, wiaty, garaże, czy nawet sauny. W firmie Eko Architektura na wspólny sukces naszych Klientów od wielu lat pracuje szereg specjalistów – od projektantów, poprzez grafików, po fachowców i montażystów, a także logistyków zapewniających wygodny transport na miejsce montażu.

Do zalet liderów w tej branży należy zaliczyć nie tylko atrakcyjne ceny, ale także szybkość realizacji zamówienia, czy elastyczność i dopasowanie do potrzeb Klientów. Realizujemy zamówienia indywidualne, a nasze bazowe projekty dostarczamy w postaci gotowych elementów zaledwie w ciągu kilkunastu dni. Do tworzenia obiektów wykorzystujemy najwyższej jakości drewno sosnowe i jodłowe z północy.

Na sam koniec warto wspomnieć o zapleczu sprzętowym i infrastrukturze. Firma Eko Architektura do produkcji elementów wykorzystuje wysokospecjalistyczne maszyny CNC, które zapewniają nie tylko szybkość produkcji, ale przede wszystkim precyzję wykończenia elementów, co ma wpływ na niezwykle estetyczny i przyjemny efekt finalny.

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE
tel. 04 85 44 00 20
https://chaletpro.fr/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA