Zamknij

Jak dokładnie wyglądają płatności BLIK?

10:51, 25.05.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:52, 25.05.2020

Płatności BLIK powstały z myślą o ułatwieniu dokonywania płatności i wybierania gotówki. To bezpieczny i prosty w obsłudze system, do którego przynależy większość polskich banków. Sprawdź, jak dokładnie przebiega płatność BLIK i co warto o niej wiedzieć.
 

Często zdarza Ci się zapomnieć ze sobą portfela, a smartfon masz z kolei zawsze przy sobie? A może po prostu czujesz się niekomfortowo, nosząc ze sobą karty, które mógłbyś zgubić? Płatność mobilna może być rozwiązaniem dla Ciebie. W ostatnich latach zyskuje ona coraz większą ilość zwolenników dzięki licznym zaletom. Do najważniejszych z nich należy oczywiście uproszczenie procesu transakcji.

Płatności BLIK – to może z nich skorzystać?

Jako polski system płatności mobilnych, BLIK jest dostępny dla klientów większości polskich banków. Wiele osób chwali sobie jego intuicyjność i prostotę oraz łatwą dostępność. Wystarczy, że masz konto w jednej z instytucji finansowych funkcjonujących w ramach systemu i dysponujesz smartfonem, z jej aplikacją mobilną. Aby zrealizować transakcję BLIK, sprawdź, czy punkt usługowy czy sklep są akceptantami takich płatności. Niektóre z nich wciąż ich nie obsługują, na szczęście jest ich już coraz mniej.

Platność BLIK – jak przebiega?

Aby rozliczyć się w ten sposób, konieczne jest wygenerowanie kodu BLIK. Jest on kombinacją sześciu cyfr w przedziale od 0 do 9 i może być zastosowany wyłącznie jeden raz. Po wygenerowaniu kodu, przekazujesz go akceptantowi, który wprowadza go i przekazuje autoryzację do Polskiego Standardu Płatności. Po weryfikacji kodu następuje jego akceptacja bądź odrzucenie. Zastosowanie kodów BLIK generowanych przez aplikację mobilną umożliwia realizowanie transakcji bez posiadania przy sobie portfela. To dogodne rozwiązanie, które nie wydłuża czasu spędzonego w sklepie – zrealizowanie płatności trwa maksymalnie kilkadziesiąt sekund.

BLIKiem możesz płacić również oczywiście w Internecie. Platformy do realizowania płatności online, jak przelewy24.pl, uwzględniają tego rodzaju rozwiązanie.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%