Zamknij
REKLAMA

Domy z drewna- co warto wiedzieć o tej technologii

15:22, 27.04.2020 | materiały partnera

Domy z drewna posiadają wiele zalet, na pewno warto zwrócić uwagę na fakt, że są to konstrukcje ekologiczne, a więc takie, które powstają z odnawialnego surowca budowlanego. Są to też konstrukcje elektrostatyczne i przyjazne dla ludzi, takie, które pochłaniają wilgoć i stwarzają możliwość komfortowego wypoczynku. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o drewnianych domkach zanim podejmiemy decyzję o tym, że to właśnie będzie dla nas absolutnym strzałem w dziesiątkę? 

 Domy z drewna sposobem na życie według własnych reguł 

Domy z drewna stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Dlatego też do naszej dzisiejszej rozmowy zaprosiliśmy Przemysława Balcewicza- dyrektora wiodącego producenta takich właśnie domów- Eko Architektury. Chcielibyśmy zadać pytania, które z pewnością nurtują wiele osób, które chciałyby postawić na właśnie taki budynek na swój własny użytek. 

Panie Przemysławie, faktycznie można powiedzieć, że Polacy przekonują się do architektury drewnianej i automatycznie sprawia to, że jej popularność rośnie. Posiada Pan bogate doświadczenie w branży i na bieżąco obserwuje Pan jak zmieniają się trendy. Czy mógłby Pan opowiedzieć, dlaczego domy z drewna są coraz chętniej wybierane przez Polaków? 

Faktycznie mogę potwierdzić, że to zainteresowanie jest coraz większe. Jednocześnie, chciałbym odpowiedzieć na to pytanie przytaczając podstawowe zalety wyrobów z drewna, a więc: 

  • Domy z drewna są znacznie prostsze i szybsze do wykonania w porównaniu do domów murowanych. 
  • Jest to tania technologia, na którą może sobie pozwolić coraz więcej osób.
  • Taki budynek może przybrać naprawdę bardzo zróżnicowaną formę, gdyż dostępnych jest bardzo wiele projektów, zarówno dla budynków prywatnych jak i publicznych, domków ogrodowych, domków typowo sezonowych jak i tych, które są wykonywane z podwójnej ściany, a więc są budynkami ocieplanymi, które można wykorzystywać przez cały rok. 

Wszystko to sprawia, że taki budynek można w pełni dostosować do swoich potrzeb. 

Skoro już mowa o indywidualnych potrzebach, czy klienci mają możliwość stworzenia budynku od początku do końca pod klucz? 

Tak, mając na myśli to całkowite dopasowanie domów z drewna do potrzeb chodziło mi właśnie o realizację takich indywidualnych projektów. I tutaj mamy dwie ścieżki działania. Możemy dostosować jeden z już istniejących projektów do konkretnych oczekiwań inwestora wprowadzając określone zmiany. Jeśli jednak zupełnie nie jest to możliwe- wykonujemy projekt od początku do końca według wytycznych klienta, oczywiście uprzednio wyceniając realizację takiego przedsięwzięcia. Jak więc widać, tak naprawdę nie istnieją tutaj żadne ograniczenia. Warto więc zgłosić się do nas ze swoim pomysłem, a my podpowiemy, w jaki sposób wcielić go w życie. 

Chcielibyśmy jeszcze dopytać o ten czas realizacji. Często mówi się o tym, że budowa domu z drewna jest znacznie szybsza od budowy domu w technologii murowanej. Czy jest nam Pan w stanie podać jakiś konkretny zakres czasu na realizację takiego przedsięwzięcia? 

Tak, można to mniej więcej ubrać w konkretne ramy czasowe. Oczywiście, wiele zależy od tego, jaką porą roku rozpoczynamy realizację projektu, a także wiele zależy też od tego, jak bardzo jest on zaawansowany. Można jednak spokojnie przyjąć, że realizacja projektu rozpoczynająca się od dnia otrzymania przez nas zaliczki trwa zazwyczaj od 2 do 6 tygodni czasu. Jest więc faktycznie bardzo szybka. 

Serdecznie dziękuje za odpowiedzi na te krótkie pytania. Z pewnością okażą się one pomocne dla inwestorów, którzy chcą taki budynek posiadać w najbliższej przyszłości. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą domów ogrodowych: https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/domki-ogrodwe-i-altany

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA