Zamknij
REKLAMA

Jak działa kwas hialuronowy?

00:00, 14.02.2020 | Artykuł partnera

W ostatnim dziesięcioleciu kwas hialuronowy zyskał na popularności jako najlepszy, łatwo dostępny środek w walce z mijającym czasem i widocznym starzeniem się skóry. Jest składnikiem wielu kosmetyków i preparatów leczniczych, w naszym artykule znajdziesz informacje o efektach stosowania kwasu hialuronowego.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to polisacharyd, występujący w każdym organizmie. Aż 50% kwasu hialuronowego, występuje w skórze jako hialuronianu sodu. Odpowiednie stężenie kwasu hialuronowego pozwala zachować idealny wygląd. U młodych osób skóra jest gładka, nawilżona i sprężysta. Wraz z upływem lat ilość kwasu hialuronowego w komórkach spada i zaczynają pojawiać się zmarszczki oraz objawy starzenia takie jak: wysuszona i opadająca skóra. Kwas hialuronowy od kilkudziesięciu lat służy do rożnego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej. W zależności od stężenia kwasu można go stosować do nawilżania skóry lub wypełniania bruzd i zmarszczek.

(Zobacz kwas hialuronowy usieciowany - https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy-usieciowany/)

Co można zrobić z pomocą kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy posiada wiele cech, które czynią go powszechnie używaną substancją w dziedzinie kosmetyki i medycyny estetycznej.

  • Gwarantuje pobudzanie komórek do wiązania dużych ilości wody. 1 g kwasu hialuronowego może związać nawet kilka litrów wody. Sprawia to, że skóra jest cały czas odpowiednio nawilżona, a wszystkie narządy ruchu, w tym układ stawowy, działają bez zarzutu;
  • Pobudza tworzenie włókien kolagenowych, które odpowiadają za elastyczność skóry,
  • Jest częścią mazi stawowej, dlatego wpływa na prawidłową ruchomość stawu i sprężystość chrząstki stawowej i jest jednym ze składników leków na choroby zwyrodnieniowe,
  • Współtworzy film łzowy, dlatego wspiera prawidłowe działanie oka,
  • Zabezpiecza skórę przed niesprzyjającym działaniem warunków atmosferycznych, jak: wiatr, niskie i wysokie temperatury, promienie słoneczne.

(Więcej porad na blogu kosmetycznym - https://cosmed24.pl/blog/)

Kwas hialuronowy- w jakich dziedzinach jest stosowany?

Kwas hialuronowy wykorzystuje się w kosmetologii i medycynie estetycznej, a także w:

  • okulistyce – kwas hialuronowy często znajduje się w kroplach do oczu. Chroni oczy przed wysuszeniem i negatywnym działaniem otoczenia.
  • reumatologii- kwas podawany jest strzykawką do uszkodzonego stawu, jest stosowany także w preparatach leczniczych.
  • ginekologii - kwas hialuronowy przyśpiesza gojenie się ran, jest także stosowany w zabiegach uroginekologicznych.
  • otolaryngologia - kwas hialuronowy stosuje się w celu odbudowy strun głosowych.
  • dermatologia– właściwości kwasu hialuronowego z powodzeniem wykorzystuje się w gabinetach dermatologicznych i kosmetologicznych do różnego rodzaju zabiegów. Kwas hialuronowy jest bardzo często ważnym składnikiem kosmetyków o działaniu ochronnym, nawilżającym i przeciwstarzeniowym. W ostatnim czasie modne stało się także przygotowywanie domowych kosmetyków na bazie kwasu hialuronowego.

Czy kwas hialuronowy można stosować bez obaw?

Kwas hialuronowy jest bardzo dobrze przyswajany przez organizm. Niezwykle rzadko okazuje się, że powoduje podrażnienia lub reakcje alergiczne. Po zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego mogą pojawiać się kilkudniowe zaczerwienienia i opuchlizny. Należy pamiętać, aby każdy planowany zabieg skonsultować z lekarzem lub doświadczonym kosmetologiem. Zabiegi z kwasem hialuronowym nie są rekomendowane dla Pań w ciąży i karmiących piersią. Osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne oraz nowotwory także nie powinny korzystać z zabiegów z kwasem hialuronowym. Przeciwwskazaniem do zabiegów jest również wystąpienie niepożądanych reakcji alergicznych, które wystąpiły w przeszłości podczas podobnego zabiegu.

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone